Nowości czytelnicze

W czerwcu 1952 roku w hotelu w South Kensington została zamordowana kobieta znana jako Christine Granville. W tym, że umarła młodo, nie było zapewne nic dziwnego, zdumiewające było to, że przeżyła drugą wojnę światową. Krystyna Skarbek, córka zubożałego polskiego arystokraty i jego bogatej żydowskiej żony, była jednym z najodważniejszych tajnych agentów brytyjskich. Opuściwszy Polskę tuż przed wybuchem wojny, została zwerbowana przez służby wywiadowcze na długo przed utworzeniem SOE.
Prawdziwa historia żydowskich szpiegów w nazistowskich Niemczech. Podczas drugiej wojny światowej, gdy wprowadzano w życie ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej, mała grupa Żydów, naturalizowanych Amerykanów, którzy uciekli spod władzy nazistów, zrobiła rzecz niewyobrażalną. Po przeszkoleniu szpiegowskim wzięli udział w niebezpiecznej misji w Trzeciej Rzeszy, za linią frontu. Odważyli się wrócić opowiada pasjonującą historię szpiegostwa, miłości i zemsty. Historia jak z Bękartów wojny Tarantino – ale zdarzyła się naprawdę!
"Skrzydło Anioła" to reportaż literacki przedstawiający niezwykłe wydarzenia sprzed pół wieku. Autorka przeprowadziła dziennikarskie śledztwo zainspirowane odnalezieniem zadziwiającego grobu na jednym z wrocławskich cmentarzy - grobu trzynastoletniej Koreanki pochowanej w 1955 roku. Ten trop doprowadził ją do odkrycia sensacyjnej, a skrywanej przez dziesięciolecia, wielowątkowej historii.
Roman Graczyk, pisząc biografię profesora Wiesława Chrzanowskiego, wykorzystał bogaty i różnorodny materiał źródłowy: teksty pisane przez samego bohatera książki – od młodzieńczych pism ideowych po ostatnie publikacje; znajdujące się w IPN-ie materiały ze śledztw, procesów, inwigilacji, przesłuchań, procesu lustracyjnego Profesora, jak również zeznań jego kolegów i znajomych; a także wspomnienia i relacje.
"Mój dziadek miał siedemnaście lat, kiedy poznał Louise Janvier. Lubię wyobrażać go sobie jako bardzo młodego człowieka, który wiosną 1918 roku przywiązuje do roweru walizkę ze wzmocnionej tektury i na zawsze opuszcza dom ojca w Cherbourgu" – tak rozpoczyna się historia miłosna, która miała się zakończyć dopiero 16 kwietnia 1986 roku nabożeństwem żałobnym za Leona Le Galla w katedrze Notre-Dame. Jako tajemniczy świadek z przeszłości pojawia się owego ranka drobna, siwa dama, która rezolutnie toruje sobie drogę przez grono członków rodziny, by zbliżyć się do otwartej trumny.
Bestsellerowa seria szwedzkich kryminałów - 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy W czasie jazdy na nartach lekarz Johan Söderlund wpada pod samochód kolegi po fachu, Tomasa Bengtssona, i w wyniku odniesionych obrażeń umiera w szpitalu, w którym kiedyś pracował. Policja uznaje, że był to nieszczęśliwy wypadek i rezygnuje ze śledztwa. Czy słusznie? Wcześniej Söderlund, szykanowany przez kolegów z pracy, musiał zrezygnować z posady.
Powieść obyczajowa o silnej kobiecie i… literaturze, która nieoczekiwanie przychodzi jej z pomocą. Na bohaterkę, osobę silną i doświadczoną, spadają kłopoty. Po śmierci ukochanego ojca postanawia wyzwolić się z toksycznego małżeństwa. Wyjazd z dziećmi na piknik kończy się sądownym odebraniem jej pociech przez męża. By je odzyskać, dotychczas gospodyni domowa, musi mieć własne dochody i mieszkanie. Dzielnie walcząc o egzystencję, zakłada luksusowy burdel. Pomocą okazuje się również rękopis odnaleziony w nowym lokum: czy jest to zaginiona powieść Nabokova? Historia pełna humoru i dystansu do świata, z puentą.
„Blondynka na językach” to autorska seria książek do nauki języków Beaty Pawlikowskiej, w której znana podróżniczka dzieli się swoją metodą na szybkie i efektywne przyswajanie języka obcego. Książki do nauki języków norweskiego i niderlandzkiego ukażą się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Autorami dokumentalnej powieści „Pani Kennedy i ja” są Clint Hill – funkcjonariusz Secret Service, który był osobistym ochroniarzem żony prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego oraz Lisa McCubbin – wielokrotnie nagradzana dziennikarka. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 23 października.
Książka „Pokonaj depresję. Program 6 kroków bez leków” autorstwa amerykańskiego psychologa Stephena S. Ilardiego ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Jest to skuteczny poradnik walki z jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych – depresją. Jak pisze doktor Stephen S. Ilardi, ludzie nie zostali stworzeni do zawrotnego tempa współczesnego życia, które w przeważającej mierze spędzają na siedząco, w zamkniętych pomieszczeniach, odizolowani od innych, niedospani i kiepsko odżywieni.
Całkowita przemiana z Trinny i Susannah - Jak zmienić swoje życie w 24 h? Znane stylistki Trinny Woodall i Susannah Constantine przygotowały poradnik, który pozwoli kobietom błyskawicznie zmienić swoje samopoczucie, wizerunek i podejście do świata. Książka „Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Katarzyna Szelenbaum – utalentowana polska pisarka nagradzana w licznych konkursach literackich – przedstawia kolejny tom swego debiutanckiego cyklu fantasy o przygodach młodego chłopca, Rina. „Wielki Północny Ocean. Księga IV. Bóg” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Książka „W sukience do sukcesu” to wyjątkowe dzieło Doroty Stasikowskiej-Woźniak i Wioletty Uzarowicz - ekspertek związanych z organizacją Dress for Success, która zajmuje się wzmacnianiem niezależności kobiet na rynku pracy i nie tylko. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 23 października 2013 roku.
„Wkurza was hałas w mojej głowie? Rockowe wspomnienia” to autobiografia amerykańskiego wokalisty Stevena Tylera, napisana wspólnie z Davidem Daltonem. Książka ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Steven Tyler jest ikoną jednego z największych zespołów rockowych Ameryki – Aerosmith. Tego kompozytora, autora tekstów i wokalistę uznaje się za wyjątkowo charakterystycznego i żywiołowego frontmana rocka.
„Party rozwodowe” to nowa książka autorstwa Laury Dave, której bohaterki starają się poznać prawdziwą naturę miłości. Według pism „Marie Claire” i „USA Today” to obowiązkowa lektura, zaś prawa filmowe do powieści zakupiła firma producencka Jennifer Aniston. Tytuł ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Koszmary przeszłości” to kolejna trzymająca w napięciu książka autorstwa mistrzyni thrillerów Erici Spindler. Powieść ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Główną bohaterką thrillera jest Katherine McCall, której życie zmieniło się bezpowrotnie w ułamku sekundy po tym, gdy jako siedemnastoletnia dziewczyna znalazła pewnego ranka zmasakrowane zwłoki swojej starszej siostry Sary. Kat, uznana za główną podejrzaną, stanęła przed sądem i choć została oczyszczona z zarzutów, nie wszyscy zgodzili się z tym orzeczeniem. Dziewczyna zmuszona była wyjechać z rodzinnego miasta.
Znany hollywoodzki biograf William J. Mann opisał historię życia jednej z najbardziej charyzmatycznych gwiazd lat sześćdziesiątych. Książka „Barbra Streisand. Cudowna dziewczyna” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Barbra Streisand pojawiła się w show-biznesie jako siedemnastolatka bez znajomości, pieniędzy i oparcia w rodzinie, o urodzie odbiegającej od obowiązujących kanonów i w ciągu pięciu lat udało jej się osiągnąć status gwiazdy.
Anaїs Nin ukazuje w kolejnym tomie swojego „Dziennika”, jak obłaskawiała Amerykę, jak odnajdywała się w „nowym wspaniałym świecie”. Doświadczenie to stawało się jej udziałem kilkakrotnie, za każdym razem na innym etapie jej wewnętrznego rozwoju. Za każdym razem wywoływało oddźwięk, reakcję o dalekosiężnych skutkach dla jej życia i sztuki. Obecny tom jest zapisem jej trzeciej, zasadniczej konfrontacji z Nowym Światem w trudnych wczesnych latach czterdziestych, kiedy to ostatecznie postanowiła poświęcić się pisarstwu.
Wnikliwa biografia autorstwa Charlotte Chandler, oparta na serii wywiadów przeprowadzonych z Bette Davis w ciągu ostatniej dekady jej życia, powstała dzięki sugestii samej gwiazdy. Uznawana za jedną z największych aktorek wszech czasów, jedenastokrotnie nominowana i dwukrotnie nagrodzona Oscarem legenda Hollywood dzieliła się z autorką wspomnieniami wielkich miłości i głębokich rozczarowań, związanych przede wszystkim z nieumiejętnością zatrzymania przy sobie żadnego spośród czterech mężów i wielu kochanków. Samotna i osłabiona chorobą, przeżywała swoje ostatnie lata z godną podziwu odwagą.
Zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała na łamach pisma „Twój Styl”. Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia polityczne i ich wpływ na rzeczywistość, życie artystyczne i przyjaciół, ale także własne lęki i frustracje, swoją niezgodę na otaczające nas absurdy, a nade wszystko swój dom (w którym odnajduje poczucie bezpieczeństwa, o ile oczywiście nie trafi się akurat jakiś remont), także ten na Mazurach, oraz swoją najbliższą rodzinę...
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności