Nowości czytelnicze

Najpierw Dmitry Glukhovsky napisał książkę Metro 2033, potem, po jej sukcesie, Metro 2034. Do pomysłu podłączyli się inni autorzy. Kolejne tomy przygotowali Szymun Wroczek i Tullid Avoledo; Andriej Diakov ma na swoim koncie już trzy. W ten sposób jedna książka zamieniła się w prowadzony przez kilku autorów projekt (w dodatku międzynarodowy) zatytułowany Uniwersum Metro 2033. Wygląda na to, że wyjściowy pomysł był nośny.
Andrea Camilleri, twórca słynnego na całym świecie cyklu powieści kryminalnych z komisarzem Montalbano w roli głównej, pisze także powieści niekryminalne. W przyszłym roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukażą się: Król Girgenti, Owca i pasterz oraz Zdobycie Macallè (tytuły robocze), a w ten czwartek do księgarń trafia Kryjówka, powieść zainspirowana prawdziwą historią.
Co można jeszcze powiedzieć o książkach Reginy Brett? Że dają siłę do życia? Że pomagają zmagać się z problemami? Że pokazują istotność pozornie nieistotnych spraw? Powinien przeczytać je każdy, kto kiedykolwiek zwątpił w swoją codzienność. Albo nie. Powinien przeczytać ją każdy. Bez wyjątku.
W roku 1942 polscy żołnierze Armii Andersa maszerujący z Persji do Palestyny wymienili garść pieniędzy, tabliczkę czekolady, szwajcarski nóż oficerski i konserwę wołową na wychudzonego niedźwiadka. Wojtek – bo tak nazwano zwierzaka – pełniący początkowo rolę maskotki, szybko awansował na pełnoprawnego żołnierza, posiadającego wojskowy stopień i numer ewidencyjny. Przeszedł szlak bojowy od Iranu, przez Irak, Syrię, Palestynę, Monte Cassino do Szkocji.
Wszystkie wyżej wymienione elementy zostały połączone w idealny, bardzo zrównoważony sposób i utworzyły coś wyjątkowego, z czym każdy fan twórczości Martina powinien się zapoznać. Dzięki "Uczcie Lodu i Ognia" można bowiem przyrządzić sobie śniadanie jak na Murze, na obiad delektować się dornijskim wężem w sosie pikantnym, posiłek zakończyć ciasteczkami cytrynowymi Sansy, a to wszystko popijając grzanym winem Nocnej Straży albo gruszkową brandy z Tyrosh. Brzmi ekscytująco, oryginalnie oraz smakowicie - i zapewniam, że takie uczucia będzie wzbudzać każdy przepis z tej wyjątkowej książki kucharskiej.
Katarzyna Koczułap, Hatak.pl
Już 9 listopada w warszawskim Śnie Pszczoły odbędzie się impreza Rozkosze Nocy z okazji premiery najnowszej książki Sylvi Day pod tym samym tytułem. Organizatorzy przygotowali wiele intrygujących i pobudzających zmysły rozrywek w tym erotyczne karaoke, seksowne wizualizacje, stoisko z gadżetami Pussy Project.
Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie. Mimo to nadal istnieje wąskie okno do wnętrza tego kraju-twierdzy: sztuczna, ogrodzona murem wyspa, połączona z portem na stałym lądzie i obsadzona jedynie garstką kupców z Europy. Jednak zamknięta Brama Lądowa nie może zapobiec spotkaniom umysłów – ani serc.
To, że za oknami mamy już jesienną aurę nie znaczy, że nie można biegać. To jeden z najtańszych sportów, dający kondycję i niebywałą przyjemność. Chcecie biegać zdrowo? Zapraszamy do konkursu.
Maryla Rodowicz – ikona polskiego show-biznesu i legenda estrady opowiedziała o swoim barwnym życiu dziennikarzowi muzycznemu Jarosławowi Szubrychtowi. Owocem ich rozmów jest autobiografia artystki zatytułowana „Wariatka tańczy”. Książka ukaże się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Julia Peterson zadzwoniła tuż po ósmej wieczorem w następną środę. Elsa właśnie wróciła z basenu w YMCA. Starała się chodzić tam codziennie. Pływanie było dla niej rodzajem medytacji w ruchu, sposobem na odcięcie się od świata. W basenie wypełniała ją cisza. Istniało tylko jej ciało, woda, oddech. Sunęła, szybowała. Dzisiaj miała pływalnię prawie wyłącznie dla siebie, dlatego była w dobrym nastroju, kiedy weszła do domu i postawiła torbę na podłodze przy schodach — żeby nie zapomnieć o wrzuceniu mokrych ręczników i kostiumu do prania.
Gdy mama wyjeżdża, a tata zajmuje się domem może zdarzyć się wszystko. Nawet jeśli mama zostawi długą, naprawdę długą listę spraw, a w lodówce obiady na wszystkie dni tygodnia. Tata musi tylko pamiętać o kupieniu mleka.
Już w listopadzie wydarzenie, które z pewnością zainteresuje czytelników bestsellerowej książki Reginy Brett „Bóg nigdy nie mruga”. Na zaproszenie wydawnictwa Insignis do Polski 14 listopada przyjedzie autorka tego niezwykle poczytnego tytułu. Regina Brett, laureatka wielu nagród, dwukrotnie nominowana do Nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu weźmie udział w promocji swojej najnowszej książki „Jesteś cudem” i spotka się z czytelnikami w warszawskim salonie Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122.
Jak jest prawda o mężczyznach? Niezbyt piękna, w dodatku dość nudna. Poradnik Iana K. Smitha więcej mówi o jego autorze niż o tym, co właściwie kobieta ma zrobić, żeby usidlić mężczyznę.
Ostatnio wydaje się, że wszyscy dookoła biegają. Żeby schudnąć, nabrać formy, rozładować emocje, na co dzień i od święta. Coraz częściej też nasi znajomi albo i my sami zaczynamy brać udział w dłuższych biegach, półmaratonach i maratonach. Ta książka przekonuje, że do biegania należy się bardzo dobrze przygotować i stale dbać o to, żeby zdrowe bieganie nie zaszkodziło zdrowiu.
Gra Endera w kinach, tym bardziej warto zobaczyć, jak wyglądać pierwowzór, czyli wydana w 1985 roku powieść Carda. Może film nie jest zły i pewnie nie warto go nadmiernie porównywać z książką, – która, powiedzmy to sobie szczerze – jest arcydziełem.
Alice Munroe dostała w tym roku literackiego Nobla. To tak miło, kiedy nasze literackie wybory potwierdzane są przez tak poważne grono jak noblowski komitet.
Kapitan Richard Phillips zwrócił na siebie uwagę świata, kiedy w 2009 roku statek pod jego dowództwem przejęli somalijscy piraci. Z kilku dni niewoli powstała bardzo dobra książka i bardzo dobry film. Jeszcze nie ma go w kinach, ale wiadomo, czego można się spodziewać – w końcu główną rolę gra Tom Hanks. A on gra tylko w dobrych filmach.
Książki Andrieja Diakowa biją rekordy popularności. Wydawnictwo Insignis proponuje nam najnowszą odsłonę fascynującej sagi o życiu w postapokaliptycznym świecie, w metrze. Chcecie dostać książkę za friko?
Od ponad trzydziestu lat tworzą zgrany duet. Kiedy on wychodzi z domu o świcie, by wrócić po północy, ona na niego czeka, żeby chwilę porozmawiać i pobyć razem. Dba o dom, tworząc bezpieczne schronienie dla ich rodziny i przyjaciół. Towarzyszy mu w najważniejszych wydarzeniach politycznych, choć najlepiej czuje się w swojej sopockiej przystani.
27 autorów i 27 opowiadań. Ponad 15 tysięcy pobrań poprzednich dwóch części czarodziejskiego zbioru tekstów. Unikalny projekt self-publishingowy szturmem zdobywa e-czytelników. Akcja z udziałem Virtualo i pisarzy dedykowana Halloween umożliwia bezpłatne obcowanie z literaturą.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności