Nowości czytelnicze

Na rynku ukazało się właśnie nowe wydanie biografii Steve'a Jobsa Waltera Issacsona. Książka zastąpi poprzednią edycję — odtąd ten kultowy tytuł dostępny będzie wyłącznie w tej wersji. Nowa edycja zawiera niepublikowany dotąd w Polsce epilog, napisany przez Waltera Isaacsona tuż po śmierci Jobsa — opisuje on m.in. ostatnie chwile jego życia, pożegnanie z bliskimi, ceremonię pogrzebową i to, jak odejście Steve’a uczcili jego przyjaciele. Jest to zatem naturalne zwieńczenie biografii, zapewniające jej kompletność.
Sourland to zbiór opowiadań o mrocznej stronie rzeczywistości. Choć klimat niektórych wydaje się bliski literaturze grozy, książka mówi o sprawach, które w każdej chwili mogą dotknąć każdego z nas. To opowiadania o cierpieniu, lęku i poczuciu winy, związanym z utratą ukochanej osoby: o bolesnym dojrzewaniu i utracie niewinności; o utraconych złudzeniach, o strachu, spotęgowanym przez uczucie samotności.
Ponad 60 fantastycznych przepisów! Pomysłowość, niezwykły kulinarny gust, odwaga w dążeniu do spełnienia własnych marzeń i niespotykana pasja do gotowania p ozwoliły pokonać rzesze kandydatów i wygrać drugą edycję, bijącego rekordy popularności, programu „MasterChef”.
Najskuteczniejszy podwójny agent drugiej wojny światowej, znany aliantom jako Garbo, Niemcom zaś jako Arabel. Jego „siatkę szpiegowską” w Wielkiej Brytanii doceniono tak bardzo, że został odznaczony… przez obie strony konfliktu. W trakcie wojny Garbo przekazywał Niemcom informacje zebrane przez dwudziestu czterech agentów. Wszyscy byli wytworem jego wyobraźni, czego nigdy nie odkryli najlepsi szpiedzy Hitlera. Nawet nie podejrzewali podwójnej gry.
Ian Fleming, pisząc powieść „Moonraker”, nie opierał się wyłącznie na swojej wyobraźni. W 1945 roku brał udział w tworzeniu T-Force, tajnej brytyjskiej jednostki, którą pchnięto do śmiertelnego wyścigu o tajemnice nazistów. Należeli do niej żołnierze piechoty, z których wielu dopiero dochodziło do siebie po ciężkich doświadczeniach dnia D, żołnierze wojsk inżynieryjnych, saperzy, komandosi piechoty morskiej oraz zespoły specjalistów i naukowców.
To historia pewnego związku. Toksycznego, pełnego przemocy, trwającego o wiele za długo. Podobno to prawdziwa historia, ale nawet jeśli nie, to nie zmienia wartości tej opowieści. Takich Majek jest w Polsce bardzo dużo.
Skąd plotka, że ma Pani 90 lat?

Sama nie wiem, skąd się to wzięło, ale niektórzy rzeczywiście mnie o to podejrzewają. Ktoś nawet gdzieś napisał, że sama to zaczęłam, ale dlaczego miałabym mówić takie rzeczy? Kiedyś nawet chcieli mi dać nagrodę dla zasłużonych staruszków. Nie przyjęłam.
Już w sprzedaży najnowsza książka Jarosława Sokoła "Czas honoru". Pożegnanie z Warszawą Wydawnictwa Zwierciadło! Bestsellerowa seria „Czas honoru”, autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu telewizyjnego, opowiada o losach czterech cichociemnych zrzuconych na teren okupowanej Polski: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem.
Najpierw Dmitry Glukhovsky napisał książkę Metro 2033, potem, po jej sukcesie, Metro 2034. Do pomysłu podłączyli się inni autorzy. Kolejne tomy przygotowali Szymun Wroczek i Tullid Avoledo; Andriej Diakov ma na swoim koncie już trzy. W ten sposób jedna książka zamieniła się w prowadzony przez kilku autorów projekt (w dodatku międzynarodowy) zatytułowany Uniwersum Metro 2033. Wygląda na to, że wyjściowy pomysł był nośny.
Andrea Camilleri, twórca słynnego na całym świecie cyklu powieści kryminalnych z komisarzem Montalbano w roli głównej, pisze także powieści niekryminalne. W przyszłym roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukażą się: Król Girgenti, Owca i pasterz oraz Zdobycie Macallè (tytuły robocze), a w ten czwartek do księgarń trafia Kryjówka, powieść zainspirowana prawdziwą historią.
Co można jeszcze powiedzieć o książkach Reginy Brett? Że dają siłę do życia? Że pomagają zmagać się z problemami? Że pokazują istotność pozornie nieistotnych spraw? Powinien przeczytać je każdy, kto kiedykolwiek zwątpił w swoją codzienność. Albo nie. Powinien przeczytać ją każdy. Bez wyjątku.
W roku 1942 polscy żołnierze Armii Andersa maszerujący z Persji do Palestyny wymienili garść pieniędzy, tabliczkę czekolady, szwajcarski nóż oficerski i konserwę wołową na wychudzonego niedźwiadka. Wojtek – bo tak nazwano zwierzaka – pełniący początkowo rolę maskotki, szybko awansował na pełnoprawnego żołnierza, posiadającego wojskowy stopień i numer ewidencyjny. Przeszedł szlak bojowy od Iranu, przez Irak, Syrię, Palestynę, Monte Cassino do Szkocji.
Wszystkie wyżej wymienione elementy zostały połączone w idealny, bardzo zrównoważony sposób i utworzyły coś wyjątkowego, z czym każdy fan twórczości Martina powinien się zapoznać. Dzięki "Uczcie Lodu i Ognia" można bowiem przyrządzić sobie śniadanie jak na Murze, na obiad delektować się dornijskim wężem w sosie pikantnym, posiłek zakończyć ciasteczkami cytrynowymi Sansy, a to wszystko popijając grzanym winem Nocnej Straży albo gruszkową brandy z Tyrosh. Brzmi ekscytująco, oryginalnie oraz smakowicie - i zapewniam, że takie uczucia będzie wzbudzać każdy przepis z tej wyjątkowej książki kucharskiej.
Katarzyna Koczułap, Hatak.pl
Już 9 listopada w warszawskim Śnie Pszczoły odbędzie się impreza Rozkosze Nocy z okazji premiery najnowszej książki Sylvi Day pod tym samym tytułem. Organizatorzy przygotowali wiele intrygujących i pobudzających zmysły rozrywek w tym erotyczne karaoke, seksowne wizualizacje, stoisko z gadżetami Pussy Project.
Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie. Mimo to nadal istnieje wąskie okno do wnętrza tego kraju-twierdzy: sztuczna, ogrodzona murem wyspa, połączona z portem na stałym lądzie i obsadzona jedynie garstką kupców z Europy. Jednak zamknięta Brama Lądowa nie może zapobiec spotkaniom umysłów – ani serc.
To, że za oknami mamy już jesienną aurę nie znaczy, że nie można biegać. To jeden z najtańszych sportów, dający kondycję i niebywałą przyjemność. Chcecie biegać zdrowo? Zapraszamy do konkursu.
Maryla Rodowicz – ikona polskiego show-biznesu i legenda estrady opowiedziała o swoim barwnym życiu dziennikarzowi muzycznemu Jarosławowi Szubrychtowi. Owocem ich rozmów jest autobiografia artystki zatytułowana „Wariatka tańczy”. Książka ukaże się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Julia Peterson zadzwoniła tuż po ósmej wieczorem w następną środę. Elsa właśnie wróciła z basenu w YMCA. Starała się chodzić tam codziennie. Pływanie było dla niej rodzajem medytacji w ruchu, sposobem na odcięcie się od świata. W basenie wypełniała ją cisza. Istniało tylko jej ciało, woda, oddech. Sunęła, szybowała. Dzisiaj miała pływalnię prawie wyłącznie dla siebie, dlatego była w dobrym nastroju, kiedy weszła do domu i postawiła torbę na podłodze przy schodach — żeby nie zapomnieć o wrzuceniu mokrych ręczników i kostiumu do prania.
Gdy mama wyjeżdża, a tata zajmuje się domem może zdarzyć się wszystko. Nawet jeśli mama zostawi długą, naprawdę długą listę spraw, a w lodówce obiady na wszystkie dni tygodnia. Tata musi tylko pamiętać o kupieniu mleka.
Już w listopadzie wydarzenie, które z pewnością zainteresuje czytelników bestsellerowej książki Reginy Brett „Bóg nigdy nie mruga”. Na zaproszenie wydawnictwa Insignis do Polski 14 listopada przyjedzie autorka tego niezwykle poczytnego tytułu. Regina Brett, laureatka wielu nagród, dwukrotnie nominowana do Nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu weźmie udział w promocji swojej najnowszej książki „Jesteś cudem” i spotka się z czytelnikami w warszawskim salonie Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności