Nowości czytelnicze

Rick Yancey znany jest polskim czytelnikom dzięki książce "Piąta fala", która podbiła listy bestsellerów w zeszłym roku. Nim jednak autor sięgnął po temat obcych z kosmosu, rozpoczął serię o Willu Henrym i jego cynicznym mistrzu, doktorze Warthropie. Osadzony w XIX wieku w fikcyjnym amerykańskim mieście "Badacz potworów" został uhonorowany wieloma nagrodami, a magazyn VOYA przyrównał autora do Mary Shelley i Stephena Kinga. Wciągająca, straszna i miejscami książka przywodzi na myśl dokonania klasyków - zarówno pod względem znakomitej konstrukcji, jak i wysublimowanego języka, którego Yancey potrafi używać z niezwykłą wirtuozerią. Powieść na język polski przełożył znakomity tłumacz Stanisław Kroszczyński, w którego dorobku znajdują się między innymi przekłady książek z serii "Zwiadowcy" i "Mary Poppins".
„Dziedzictwo przodków” Surena Cormudiana, najnowsza książka w serii Uniwersum Metro 2033, będzie mieć premierę 19 lutego 2014 roku. To już szósta książka, jaka ukazuje się w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Na miesiąc przed premierą przedstawiamy Państwu pierwszy fragment. Autor, Suren Cormudian, jest rosyjskim pisarzem pochodzenia ormiańskiego. Urodził się w 1978 roku we Władywostoku, ale od dwunastego roku życia mieszka w Kaliningradzie. Był żołnierzem piechoty morskiej i dosłużył się stopnia starszego sierżanta. Po przeniesieniu do rezerwy oddał się bez reszty pracy literackiej. W swoim dorobku ma dziewięć powieści i zbiór opowiadań. Ulubionym gatunkiem Cormudiana jest postapokaliptyczna science fiction.
Nakładem Wydawnictwa ZNAK Literanova ukaże się książka:Amerykański Przekręt, Robert W. Greene na podstawie której powstał film American Hustle. Premiera: 6 lutego 2014.
5 lutego do księgarń trafi powieść Scotta Spencera „Miłość bez końca” . To książka dla miłośników love story w najlepszym – klasycznym – wydaniu. Autor przedstawia historię pary nastolatków, budzącego się w nich uczucia i pożądania. Bohaterowie, oscylując wciąż na granicy świata dziecięcego i świata dorosłych, doświadczają miłości absolutnej, wszechogarniającej, która z czasem prowadzi do obsesji i destrukcji. Scott Spencer opowiada o czasach, gdy w Ameryce wybuchła rewolucja w dotychczasowym postrzeganiu moralności i ludzkiej seksualności. Książka ukaże się tuż przed premierą filmu w reżyserii Shany Feste opartego na motywach powieści Spencera.
Pitu i Kudłata lubią się wymądrzać. No co? Przecież swoje już wiedzą – na przykład gdzie można spotkać Wielką Stopę, ilu było Alibabów, jak kupić rażącą prądem pamiątkę albo jak być mumią. Mama z tatą muszą się jeszcze sporo nauczyć. Ciekawe tylko, dlaczego ciągle łapią się za głowę i przewracają oczami. Ale kto by tych rodziców zrozumiał?
Już niebawem na półki polskich księgarń trafi kolejna książka oparta na motywach gier serii Battlefield: po niezwykle ciepło przyjętej powieści Andy’ego McNaba i Petera Grimasdale’a Battlefield 3: Rosjanin wydawnictwo Insignis w ręce czytelników odda samodzielne dzieło autora w/w duetu, zatytułowane Battlefield 4: Odliczanie do wojny. Oficjalna data premiery tej książki to 5 lutego 2014.
Jeśli mowa o współczesnych podróżach w wykonaniu Polaków, Beata Pawlikowska jest wysoko na liście. Jej miłość do podróży przekazywana jest w kolejnych programach i książkach. Swoją ciekawość świata przekazuje z pasją swoim czytelnikom. I umie to robić.
Autorzy książki „Sztuka inteligentnego kłamstwa” – psychologowie Ute Ehrhardt i Wilhelm Johnen – udowadniają, że kłamstwa często umacniają miłość, utrwalają przyjaźń i cementują kontakty zawodowe. Poradnik ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki). By nie urazić przyjaciółki, kobieta chwali jej koszmarną sukienkę. Pracownik śmieje się z dowcipów szefa, choć uważa, że są kiepskie. Ludzie z różnych powodów nie mówią prawdy swoim partnerom i w ten sposób ratują związki. Okłamują też sami siebie – i umacniają w ten sposób poczucie własnej wartości.
Poradnik „Dieta przyspieszająca metabolizm” autorstwa specjalistki żywieniowej Haylie Pomroy i pisarki Eve Adamson skierowany jest do wszystkich osób, które chcą zrzucić kilogramy, ale także zdrowo się odżywiać i poprawić swoją przemianę materii. Książka ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).
Katarzyna Szelenbaum – utalentowana polska pisarka nagradzana w licznych konkursach literackich – przedstawia ostatni tom swego debiutanckiego cyklu fantasy o przygodach młodego chłopca, Rina. „Wielki Północny Ocean. Księga V. Wszędziebądź” ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).
Książka „Niewolnica pornobiznesu” Lindy Lovelace i Mike’a McGrady’ego to wstrząsająca i kontrowersyjna opowieść, ale przede wszystkim poruszający dramat, który wydarzył się naprawdę. Biografia ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).
„Trening szczęścia” to czwarty tom autorskiej serii Beaty Pawlikowskiej zatytułowanej „W dżungli podświadomości”. Znana podróżniczka radzi, jak odmienić swoje życie i jak ćwiczyć podświadomość, by pozytywne zmiany były trwałe. Książka ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).
„Szwajcaria” Teresy Fisher oraz „Miami i Florida Keys” Marka Millera to kolejne przewodniki z serii „Wakacje na walizkach” wydawanej pod marką National Geographic. Książki ukażą się na rynku 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki). Szwajcaria to położony w sercu Europy kraj, słynący z oszałamiających pejzaży, baśniowych zamczysk, wspaniałej architektury oraz zamiłowania do folkloru. Autorka przewodnika przybliża tę turystyczną idyllę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
„Droga do Los Angeles” Johna Fantego to powieść o wrażliwym młodym człowieku z duszą pisarza, którego wciąż sprowadza na ziemię skomplikowana rzeczywistość. Książka ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki). Głównym bohaterem książki jest osiemnastoletni Arturo Bandini, który marzy, by zostać pisarzem. Niestety proza życia pisze się sama, wbrew niemu. Arturo żyje w Ameryce lat 30., na utrzymaniu ma matkę i siostrę.
Beata Pawlikowska zebrała swoje złote myśli, wskazówki, przemyślenia, zdjęcia z podróży i przepisy kulinarne w nowej serii zatytułowanej „Moc Dobrych Myśli”. Książki ukażą się nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki) 15 stycznia. Beata Pawlikowska od lat zaraża swoich czytelników pasją podróżowania, pozytywnym podejściem do świata i zamiłowaniem do zdrowego stylu życia. Tym razem udało jej się uchwycić piękno świata w barwnych fotografiach i wyjątkowych, magicznych tekstach, które dodają wiary we własne siły i przekonania, że życie jest dobre.
NIE ŻYJE ĆWIERĆ MILIARDA CHIŃCZYKÓW
WYBUCH JĄDROWY W BALTIMORE
TAJEMNICZE AWARIE PRĄDU W SZPITALACH
BUNT ZOMBIE OPANOWANY
Bystra detektyw amator znowu na tropie zagadki kryminalnej i... własnych marzeń! Aurora Teagarden – sympatyczna okularnica i była bibliotekarka z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia – właśnie próbuje swoich sił w handlu nieruchomościami. Jej debiut w branży spokojnie można nazwać spektakularnym: kiedy oprowadza klientów swojej matki po zjawiskowym domu Andertonów, w jednej z trzech mieszczących się na piętrze sypialni odkrywa półnagie zwłoki kobiety. W kręgu podejrzanych o morderstwo nagle znajdują się wszyscy pośrednicy w Lawrenceton... i nie tylko.
Jest rok 1841. Na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej Solomon Northup – wolny i wykształcony człowiek z Północy, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca dwanaście lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie traci nadziei na wolność. Po jakimś czasie spisuje swoją historię – poruszające świadectwo tego, czym było niewolnictwo w XIX-wiecznej Ameryce.
Druga część zmysłowej opowieści o miłości przekraczającej granice jawy i snu już niedługo trafi do księgarń. Sylvia Day po raz kolejny zabiera swoje czytelniczki w ekscytującą podróż po krainie doznań zniewalających umysł i ciało. Stacey Daniels była właśnie zajęta użalaniem się nad sobą i pochlipywaniem w poduszkę, gdy na jej progu niespodziewanie stanął Connor – uosobienie fantazji. Bohaterka doskonale zdaje sobie sprawę, że zawsze pociągają ją niewłaściwi faceci, a im silniejsza jest namiętność, tym boleśniejsze później rozczarowanie.
70 nowych i jszcze lepszych przepisów prosto z kuchni Ani Starmach. Smakowite dania w zaledwie 25 minut i za nie więcej niż 25 złotych! Zaskocz swoich bliskich i w zaledwie 25 minut przygotuj dania, które ich zachwycą...
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności