
Premiera Assassin’s Creed: Czarna bandera Olivera Bowdena, najbardziej brawurowej części bestsellerowej serii. Już dziś do nabycia we wszystkich dobrych księgarniach najnowsza powieść Olivera Bowdena, zatytułowana Assassin’s Creed: Czarna bandera. Karaiby. Początek XVIII wieku. Złota era piractwa. Legendarne postaci: Czarnobrody, Calico Jack, Benjamin Hornigold, Woodes Rogers… Dramatyczne zwroty akcji, pojedynki piratów, krwawe bitwy morskie… A wśród tej scenerii młody, rządny sławy i bogactwa Edward Kenway, uwikłany w odwieczną rywalizację asasynów i templariuszy, której stawką jest władza nad światem.

Od zabaw na socjalistycznych podwórkach, identycznych rajstop oraz marzeń o Zaczarowanym ołówku, po europejskie kariery, wirtualne przyjaźnie i wysokie kredyty – dzieci transformacji dojrzewały razem z nową rzeczywistością. Dziś, już trzydziestoletnie, mają wiele do powiedzenia o obchodzącej właśnie 25-lecie wolnej Polsce.

"Zamknięta prawda" to nieprzewidywalny, świetnie skonstruowany thriller, nieprzerwanie trzymający w napięciu.

Już jutro (4 marca) na antenie telewizyjnej Jedynki zagości nowy program pt. „Co czytać?” W pierwszym odcinku znajdą się aż dwie pozycje z oferty Prószyński Media: „Nie odchodź” Lisy Scottoline oraz „Masa o kobietach polskiej mafii” Artura Górskiego. Program „Co czytać?” został pomyślany jako rodzaj przewodnika po najciekawszych nowościach wydawniczych. „Przyświeca nam założenie, że nie należy dzielić literatury na „wysoką” i „niską”, a jedynie na dobrą lub złą, bez względu na gatunek” – mówi reżyser, Mustafa Snarski. – „Będziemy omawiać książki dla tzw. zwykłych ludzi, książki czytane dla przyjemności, a nie snobizmu, książki, po które sięgnie szersze grono czytelników”.

Książka profesora Steve’a Petersa to jedna z najciekawszych pozycji poradnikowych, jakie widzieliśmy od kilku lat. To doskonałe wskazówki, prowadzące do spełnienia tych, którzy w nie wierzą. Chcecie książkę za darmo?

Gdy ojciec Grubego Charliego raz nadał czemuś nazwę, przyczepiała się na dobre. Na przykład kiedy nazwał Grubego Charliego "Grubym Charliem". Nawet teraz, w dwadzieścia lat później, Gruby Charlie nie może uwolnić się od tego przydomku, krępującego prezentu od ojca - który tymczasem pada martwy podczas występu karaoke i rujnuje Grubemu Charliemu życie. Pan Nancy pozostawił Grubemu Charliemu w spadku różne rzeczy. A wśród nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, który zjawia się pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, że jest jego utraconym bratem. Bratem tak różnym od Grubego Charliego, jak noc różni się od dnia, bratem, który zamierza pokazać Charliemu, jak się wyluzować i zabawić... tak jak kiedyś ojciec.

Darien nie jest już zaginionym przyczółkiem ludzkości, lecz nagrodą w wewnątrzgalaktycznych walkach o władzę. Siły Hegemonii przejęły kontrolę nad planetą, podczas gdy Ziemia biernie obserwuje sytuację, bezsilna politycznie. Jednakże ambasador Ziemi wysłany na Dariena stanie się graczem w większym konflikcie, gdzie stawką jest coś więcej aniżeli granice wpływów na nowo odkrytym świecie.

& lutego ukazuje się trzeci tom bestsellerowej serii Cassandry Clare, której Miasto Kości królowało na ekranach latem ubiegłego roku. Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje.

"Trupia otucha" to jeden z trzech najlepszych horrorów XX wieku. Po prostu. - Stephen King
Przeszłość
Schwytany w sieć zaplanowanego przez Hitlera „Ostatecznego Rozwiązania” Saul Laski jest jednym z tysięcy skazanych na śmierć w niesławnym obozie zagłady w Chełmnie. Wkrótce jednak wpada w szpony zła o wiele gorszego i starszego niż nazistowskie Niemcy.
Teraźniejszość
Nieliczni wybrańcy posiadają Talent – psychologiczną umiejętność oddziaływania na umysły innych ludzi. Na dorocznych spotkaniach planują nieustającą kampanię rzezi i rozpasania. W tym roku jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem…

Książka jest wynikiem pracy autora z młodzieżą i nauczycielami w czasie wykładów, warsztatów i spotkań. Na podstawie zebranych doświadczeń i uwag dotyczących programów nauczania, opracowane zostały podstawowe zasady i ćwiczenia dotyczące recytacji oraz wystąpień publicznych. Kultura słowa i poprawność językowa wśród młodzieży pozostawiają wiele do życzenia. Opracowanie „Wyraźnie… Dokładnie… Precyzyjnie…” pomaga rozwiązać problem. Znajdują się w nim gotowe zestawy przygotowujące do pracy scenicznej oraz ćwiczenia wpływające na rozwijanie wyobraźni i poszerzanie wiedzy z zakresu prezentacji publicznej. Książka adresowana jest do młodzieży uczącej się w klasach artystycznych, szkołach o profilu teatralno-filmowym lub medialnym, pracowników społecznych, nauczycieli oraz instruktorów teatralnych pracujących z młodzieżą.

„Dźwięki wspomnień” to historia zamknięta w formie intymnego pamiętnika, który zawiera poetycki zapis przeżyć, uczuć i myśli kobiety oraz mężczyzny. Te dwie perspektywy sprawiają, że książka staje się pełnym obrazem miłosnego związku, a jednocześnie jego wnikliwą analizą. Autorka opowiada o zaangażowaniu, nadziejach i rozczarowaniach. O uczuciu może nieidealnym, ale z pewnością autentycznym, głębokim i szczerym. Takim, którego potrzeba kryje się w każdym z nas.

Młody emigrant z Polski robi błyskotliwą karierę w strukturach agencji Mossadu w Tel Awiwie. Swoimi spektakularnymi akcjami wymierzonymi w organizacje terrorystyczne, szczególnie Syrii i Jordanii, zyskuje uznanie szefów. Dzięki niemu Izraelowi udaje się pozyskać cenne informacje od dwóch agentów obcych służb wywiadowczych. Posłużą one do unieszkodliwienia syryjskiego programu atomowego.

Elżbieta to dojrzała kobieta po pięćdziesiątce, która zaraz po śmierci męża nawiązuje romans z Mateuszem, młodym sąsiadem z naprzeciwka. Po pewnym czasie ich uczucie staje się głębsze, a pomiędzy nimi rodzi się miłość. Judyta, mimo młodego wieku, żyje w bardzo poważnym związku ze swoim partnerem, Tomaszem. W pewnym momencie ślub i wesele stają się dla niej celem samym w sobie, a miłość, o której była przekonana, że jest wieczna, zaczyna obumierać.

Rok 1873 – początek La Belle Époque. Ład i pokój w Europie wydają się ustanowione na zawsze. Jak w tych spokojnych czasach żyją bohaterowie pierwszych części powieści? Jakie mają plany, marzenia, możliwości? Czy są szczęśliwi? A może zwyczajnie nudzą się, żyjąc z dnia na dzień? W końcu to osoby należące do uprzywilejowanej warstwy społecznej…

Jarek Kowalski jest niespełna 40-letnim pracownikiem biblioteki publicznej, działaczem sportowym i zawodnikiem klubu „Fuks”. Ma bzika na punkcie gier komputerowych. Wędkuje i amatorsko uprawia malarstwo. Przede wszystkim jednak lubi wypić i zdarza mu się usiąść za kierownicą nietrzeźwym. By dojeżdżać do pracy na wsi i móc realizować swoje hobby, za wszystkie oszczędności kupuje w salonie nowiutkie czarne seicento. Ile jeszcze kilometrów będzie w stanie bezkarnie prowadzić samochód w stanie upojenia alkoholowego? Czy zdąży zatrzymać go policja, nim Jarek spowoduje wypadek i doprowadzi do tragedii?

Retro, dość zabawna, nieco przerażająca i generalnie udana książka o ekscentrycznym doktorze tropiącym potwory i jego nastoletnim asystencie.

Lekka, przyjemna, a na dodatek bardzo zabawna lektura. Aż chciałoby się całość zobaczyć na deskach teatru. Błyskotliwe dialogi i ciekawi bohaterowie sprawiają, że całości nie da się zapomnieć jeszcze długo. Urocza.

Mark Billingham to jeden z czołowych autorów powieści kryminalnych. Jego książki są pełne zwrotów akcji i trzymają w napięciu do ostatniej strony. Nowy thriller pisarza – „Impuls śmierci” – ukaże się 19 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki). To zaskakująca historia, w której tajemnicze zaginięcie nastolatki staje się początkiem wstrząsającego śledztwa i pogoni za seryjnym zabójcą.

„Polska cz. 1” oraz „Polska cz. 2” to nowe przewodniki z serii „Martyna Wojciechowska poleca”, wydane pod marką National Geographic. Znajdują się tam propozycje miejsc w Polsce, które świetnie nadają się na udane wczasy. Książki ukażą się na rynku 19 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

W 2014 roku, "Nowa Fantastyka", najstarszy Polski magazyn poświęcony fantastyce, wręczy swoje wyróżnienia. Nagrody “Nowej Fantastyki” przyznane zostaną w dwóch kategoriach:
- Książka Roku (polska bądź zagraniczna);
- Reflektor – nagroda przyznawana młodemu autorowi, który zdaniem jury zasługuje swoim talentem na zwrócenie uwagi czytelników. O tym, kto zostanie nominowany oraz do kogo ostatecznie powędrują wyróżnienia decyduje Jury Nagrody, w skład którego wchodzą redaktorzy "Nowej Fantastyki" i zaproszeni przez nich współpracownicy pisma. Skład Jury może się zmieniać w kolejnych latach, w 2014 roku jest następujący: