
Jony Ive – jeden z najbliższych przyjaciół Steve’a Jobsa, jego „bratnia dusza w Apple”, genialny projektant, którego poczucie estetyki ukształtowało kultowe produkty, takie jak iPhone, iPad czy iPod i zdefiniowało sposób interakcji użytkownika z zaawansowanym technologicznie sprzętem, obecnie wiceprezes ds. wzornictwa w Apple Inc.; dziś na półki polskich księgarń trafia jego pierwsza szczegółowa biografia pióra Leandera Kahneya, przetłumaczona już na 19 języków.

Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.

W Łunach nad jeziorami Leszek Adamczewski przedstawia dramatyczne, sensacyjne i tajemnicze wydarzenia z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej, gdy w mazurskiej Kwaterze Głównej Führera doszło do zamachu na życie Adolfa Hitlera, a nieco później do panicznej ucieczki Niemców podczas srogiej zimy. W 1945 roku przez te ziemie przetoczył się walec dyszącej zemstą Armii Czerwonej, po której zostały stosy trupów, tysiące zgwałconych kobiet i setki spalonych miejscowości.

Jego powieści sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy
Wydał 65 książek
Opublikował ponad 200 opowiadań
Przetłumaczono go na niemal wszystkie języki świata
Stephen King to dziś niekwestionowany król nie tylko horroru,
ale literatury popularnej w ogóle
W Polsce jednak nikt nie napisał o nim książki… aż do teraz.

Porywająca opowieść o niezwykłej przygodzie, ale przede wszystkim o przyjaźni – szczerej, prawdziwej i zdolnej pokonywać największe przeszkody. Trzech przyjaciół – Raphael, Gardo i Szczur –żyje na ogromnym wysypisku. Utrzymują się z codziennego grzebania w śmieciach. Pewnego dnia Raphael przypadkiem znajduje w jednym z worków coś – coś unikatowego i bardzo tajemniczego. Na tyle niezwykłego, że decyduje się to zachować nawet wtedy, gdy miejska policja zaczyna oferować za znalezisko pokaźną nagrodę. I wtedy zaczynają się kłopoty.

Mała rozmiarem, wielka duchem książeczka o miłości. To opowieść o trzech kobietach i poszukiwaniu wielkiej jedynej miłości. Czasami znalezionej zupełnie nie tam, gdzie można się jej spodziewać.

W 2012 roku w Pakistanie jeden z talibów postrzelił w głowę piętnastoletnią Malalę. Za to, że wypowiadała się publicznie w sprawie prawa dziewczynek do edukacji i za to, że chodziła do szkoły. Przeżyła cudem, założyła fundację wspierającą dostęp dzieci do nauki. Udało jej się też napisać książkę – fantastyczny reportaż z życia codziennego w Pakistanie.

Przysięgłam nad wszystko, że robię sobie bezterminową przerwę od książek o miłości. Przecież nie jestem jedną z tych kobiet, siedzących na parkowych ławkach, chłonących z wypiekami książkę, aż do samego końca! Niestety, okazuje się, że jestem. Niestety a może i stety.

Chociaż do tej pory raczej unikałam mody na skandynawskie kryminały, teraz jakoś dałam się przekonać. Chwała Najwyższemu, że tak zrobiłam, bo książka Kristiny Ohlsson jest pierwszorzędnym kryminałem, doskonałym thrillerem i perfekcyjną powieścią sensacyjną. Książka, jakich wciąż mało.

2 kwietnia na półki polskich księgarń trafi wydana nakładem Insignis Media pierwsza szczegółowa biografia Jony’ego Ive’a –głównego projektanta Apple, najbliższego współpracownika Steve’a Jobsa, obecnie wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego Apple Inc. W swojej pasjonującej, 400-stronnicowej książce Leander Kahney, redaktor portalu Cult of Mac i dziennikarz od kilkunastu lat zajmujący się tematyką związaną z firmą Apple, opowiada o drodze, jaką przebył Jony Ive, by stać się jednym z największych innowatorów w branży, odpowiedzialnym między innymi za projekty tak kultowych produktów XXI wieku jak iMac, iPod, iPhone i iPad.

„Mój aniele, moja żono, moja miłości, moja przyjaciółko. Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że nie wrócę do domu.”
St. szer. Jesse Givens, poległy w Iraku, 1 maja 2003 roku

Niemiecki żołnierz nie potrzebował wcale wyobraźni, aby pomyśleć, że walczy w piekle. Nie obowiązywały żadne zasady prowadzenia wojny.
Peter G. Tsouras

ZABŁĄDZIŁAM AGNIESZKI OLEJNIK to mocny powieściowy debiut, powieść obyczajowa o współczesnej młodzieży – o jej pragnieniach i lękach, o tym, o czym milczy przed dorosłymi. Odważnie podejmująca bardzo trudne, traumatyczne tematy, jak: samobójstwo rodzeństwa, gwałt, depresja rodziców, ale i piękne i ważne: pierwsza miłość, dojrzewanie, dorastanie do niej, fizyczność i erotyka. Porywająca, mocna, przejmująca, autentyczna, porażająca swoją empatycznością, wnikliwością. Napisana niezwykle sprawnie, wręcz filmowo, „wciąga” - czyta się ją po prostu „ od deski do deski”. To powieść, w której odnajdzie się i pokolenie młodzieży, i pokolenie rodziców.

Pełna emocji powieść o rodzinnych tajemnicach, dramatycznych odkryciach i odkupieniu win. Kiedy znana i ceniona reżyserka filmowa Justine Nolan wraca do rodzinnego domu, z czystej ciekawości otwiera tajemniczą kopertę, znalezioną w korespondencji matki. List zawiera wstrząsające fakty dotyczące jej rodziny, rzucające nowe światło na historię Justine, jej matki oraz uwielbianej babki, Gabriele.

Nowa powieść jednej z najwybitniejszych amerykańskich pisarek opowiada o wysokiej cenie sukcesu, o pierwszej w historii kobiecie na stanowisku rektora elitarnego uniwersytetu, którą dopadają demony przeszłości. Matka porzuca dziecko w błotnistym zalewisku rzeki. Zrządzeniem losu dziewczynka przeżywa. Pełne dobrych chęci małżeństwo, które ją adoptuje, stara się ukryć zatruwającą jej duszę historię za pozornie szczelnym murem systemu wartości klasy średniej. Murem, który zadziwiająco łatwo kruszy się pod naporem przeszłości... Wybitna powieść psychologiczna, zaliczana do największych osiągnięć autorki, w której odważnie i w przejmujący sposób opowiada o napięciu między dzieciństwem a dorosłością, prawdą a wyobrażeniem, sferą publiczną i prywatną, czyli o życiu wewnętrznym współczesnej kobiety.

Saga ortodoksyjnej rodziny z Europy Środkowej emigrującej po Holokauście do Stanów Zjednoczonych jest zarazem subtelnym portretem obyczajów i poruszającą opowieścią o ludziach coraz bardziej rozdartych pomiędzy wiarą, a prywatną tęsknotą. Cztery pokolenia, przedwojenna wioska w Transylwanii, potem Paryż i współczesny Williamsburg na Brooklynie… Autorka, która wychowała się we Francji w rodzinie należącej do sekty satmar, osadziła akcję w dobrze znanym sobie środowisku tej najbardziej fundamentalistycznej z sekt chasydzkich.

Zaskakująca powieść o miłości, rodzinie i przewrotności losu. W swej najnowszej powieści Eileen Goudge stawia czytelniczkom pytanie: Co byś zrobiła na wieść o tym, że zostało ci pół roku życia? Dla Camille, właścicielki biura matrymonialnego, odpowiedź jest prosta: musi znaleźć swoją następczynię w roli matki i żony.

„Intrygująca, płynąca prosto z serca powieść, która pozwala docenić wartość życia” – Glamour. Poruszająca, ciepła i zabawna powieść o tym, co się dzieje, gdy przestajesz zwracać uwagę na własne życie. Lucy Silchester mieszka ze swoim kotem w wynajętej kawalerce, wykonuje niesatysfakcjonującą pracę, coraz bardziej oddala się od swoich bliskich i nieustannie kłamie, wstydząc się nagłych i niekorzystnych zmian w swoim życiu.

"Duncan Jepson w magiczny sposób przedstawia życie młodej Chinki w Szanghaju lat trzydziestych, prowadząc nas przez tajniki przemiany Feng z zaniedbywanej drugiej córki w pierwszą żonę bogatej i wpływowej rodziny Sang. Książka ta całkowicie mnie pochłonęła" - Janice Y. K. Lee, autorka bestsellerowej "Nauczycielki muzyki"

Jest coś w tych książkach Kristan Higgins, że po prostu nie sposób się od nich oderwać. No dobrze, miejscami jest ckliwie. Czasami mało rzeczywiście. Ale jednocześnie jest tak ciepło i rodzinnie, że książki Higgins stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Także ta najnowsza.