Nowości czytelnicze

Czasem człowiek nie może wziąć się w garść, dopóki się doszczętnie nie rozsypie… Michael O’Dell wpada pod samochód. Ku swojemu zaskoczeniu i zadowoleniu, nie ginie. Jednak od tej chwili, pomimo heroicznego wsparcia żony, Wendy, życie Michaela zaczyna wymykać się spod kontroli.
Ta książka otwiera oczy na wiele problemów, ostrzega, ale jednocześnie daje nadzieję i uczy wytrwałości w działaniu. Na zdrowie! O doświadczeniach w terapii uzależnień opowiada w tej książce dr Bohdan Tadeusz Woronowicz – legenda psychiatrii, człowiek konkretny w pracy i poglądach, a równocześnie niezmiernie czuły. Oddaje głos także swoim zdrowiejącym pacjentom i przyjaciołom.
„Ćwiartka raz” to zaproszenie do wspólnej podróży sentymentalnej przez wyjątkowe ćwierćwiecze w wolnej Polsce. To subiektywny przegląd tego, jakie zmiany zaszły w popkulturze, świadomości i gustach. „Ćwiartka raz” to opowieść o ludziach i czasach przez pryzmat ich aktywności, również medialnej. To odkrywanie, jak wolność, technologia i prawa rynku odmieniają sposób myślenia, mówienia i konsumowania. Jak zmieniają się bohaterowie mediów i ich odbiorcy.
Kontrowersyjna biografia księżnej Monako. Przeczytaj, zanim obejrzysz film! Chociaż od przedwczesnej śmierci Grace Kelly minęło ponad ćwierć wieku, wciąż pozostaje ona niedościgłym wzorem dla gwiazd Hollywood. Niezliczone aktorki usilnie starały się naśladować jej nienaganny wizerunek i styl. Bezskutecznie.
Opowieść o pierwszej damie polskiej seksuologii. Była kobietą silną i odważną czy może pozbawioną zahamowań skandalistką? Odnalezione dzienniki odsłaniają prywatne życie Michaliny Wisłockiej. Z jej książki „Sztuka kochania”, obowiązkowej przez lata lektury w każdym domu, miliony Polaków uczyło się, jak wielką przyjemnością jest seks, jak wielką sztuką przeżywanie miłości i jak dzięki niewielkim zabiegom wzmóc przyjemność.
Dla mieszkających na Wołyniu Polaków pamięć tego, co w XX wieku wydarzyło się w okolicach Dowbysza, Żytomierza czy Szepetówki, pozostaje wciąż żywa i bolesna. Od Wielkiego Głodu w latach 30. i przymusowej kolektywizacji, przez zsyłki do łagrów i wywózki na Daleki Wschód, bestialstwa banderowców oraz represje ze strony Sowietów – przez cały ten czas Polacy na Wołyniu robili wszystko, by ocalić własną tożsamość narodową oraz wychować w wierze katolickiej i poszanowaniu polskich tradycji następne pokolenia; by także one nie zapomniały o swoich korzeniach.
Emil Żądło, który zrezygnował z pracy w policji na rzecz dziennikarstwa, przeżywa kryzys. Kryzys wieloraki: związany z pracą, z brakiem natchnienia na nowy artykuł, z finansami, z uczuciami, z życiem w ogóle… Za ostatnie pieniądze kupuje alkohol i papierosy, nie ma siły wstać z łóżka i wziąć się w garść, a na dodatek jego była żona utrudnia mu kontakty z synem i męczy o zaległe alimenty.
Kiedy niespodziewanie odziedziczyła wspaniałą posiadłość z lat 20., Sarah była kompletnie zaskoczona i przestraszona, że nie poradzi sobie z jej utrzymaniem. Jednak dom i jego sekrety szybko zafascynowały ją bez reszty. Z pomocą architekta Jeffa zaczęła walczyć o przywrócenie budynku do dawnej świetności.
Trudno jest znaleźć właściwego mężczyznę. Zwłaszcza takiego, który zaakceptuje cię taką, jaka jesteś i nie będzie się o to złościł. W zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu Fiona wspięła się na sam szczyt. Zawodowy sukces odniosła jednak kosztem rodzinnego szczęścia. Z upływem lat Fiona zaczęła tracić nadzieję, że uda jej się poukładać sobie życie.
„Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra” to książkowy debiut znanej dziennikarki Alicji Resich-Modlińskiej. Książka pełna anegdot, refleksji i wspomnień przybliżających dawny i współczesny świat mediów, ukaże się 30 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Bohaterki tej książki walczą z nadprogramowymi kilogramami, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że to nie tam należy szukać wroga. To słodko – gorzka opowieść o tym, jak znaleźć w sobie pewność siebie. Przesympatyczna, wciągająca bez reszty. Do relaksu a może i do refleksji.
Cały czas powtarzam sobie, że jestem absolutnie za stara a jednocześnie jeszcze za młoda na książki Danielle Steel. I cały czas sięgam po kolejne. Fakt, niektóre rzeczy są nadmiernie proste. Fakt, literacka miłość jest utopijna, często granicząca z harlequinami, nigdy jednak tandetna. Fakt, zawsze mamy happy end. Fakt, nie da się ich odłożyć. To idealne powieści na deszczową pogodę, na podróż, na chwilę relaksu. Wyłącznie dla kobiet.
Kiedy w studiu filmowym ożywa złowieszcza postać kapłana z filmu i zabija początkującą aktorkę, o morderstwo zostaje oskarżony syn właściciela studia. Aby udowodnić jego niewinność, trzeba posunąć się do niekonwencjonalnych sposobów – nawet rozmowy ze zmarłymi… „Zło” to najnowsza książka Heather Graham, która ukazała się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Jak samodzielnie, szybko i efektywnie poradzić sobie z przyczynami niepowodzeń oraz problemów zdrowotnych i uczuciowych? Poradnik „Kod uzdrawiania” to lekarstwo i narzędzie, które może uleczyć ciało poprzez siłę działania ducha. Książka w wersji audio ukazała się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
„Schizofrenia. Moja droga przez szaleństwo” Elyn R. Saks to odważna i do bólu szczera relacja z trwającej całe życie walki z demonami. To pozycja dla tych, którzy interesują się chorobami psychicznymi i ich leczeniem, niezwykłymi biografiami lub po prostu dobrą literaturą. Książka ukazała się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
„Kobiety to męska specjalność” Łukasza Gołębiewskiego to powieść erotyczna, która mówi o kobietach – przelotnych kochankach, ale też wielkiej miłości. Pełna napięcia i bezwstydnej dosłowności, wciąga w świat bohatera od pierwszej strony. Książka ukazała się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Z zawartych w książce „Polska na urlop” propozycji można stworzyć idealne wakacje, podczas których nie zabraknie ruchu, relaksu i zwiedzania. Nowy przewodnik Dariusza Jędrzejewskiego ukazał się na rynku nakładem Wydawnictwa Burda Książki 16 kwietnia br.
„Biały ogień” to pełna napięcia powieść, w której przeszłość doskonale łączy się z teraźniejszością, a odkrycie starej, starannie zatuszowanej zbrodni stawia bohaterkę w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Najnowsza książka Douglasa Prestona i Lincolna Childa ukazała się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki. Czytelnicy znajdą w niej specjalny dodatek: opowiadanie „Dom Zębów”.
Już 21 maja do księgarń trafi książka „Autostopem przez życie” Przemka Skokowskiego, autora popularnego bloga o tym samym tytule. To niezwykła relacja z podróży z Gdańska do Birmy, ale także oryginalna, inspirująca opowieść o wolności i spełnianiu marzeń. Przemek pokazuje, że aby podróżować po świecie nie trzeba mieć wielkich pieniędzy, wystarczy wyobraźnia, odwaga i wielka pasja.
Do księgarń i innych punktów sprzedaży trafiła właśnie najnowsza premiera Wydawnictwa MG – powieść „Szeptucha”. Autorka Iwona Menzel opowiada w swojej książce historię szeptuchy – wiejskiej uzdrowicielki z Podlasia, która z jednej strony próbuje kultywować „uzdrowicielskie” tradycje swojej babci, ale z drugiej strony ulega także nowemu. Zakochuje się m.in. w reżyserze z Warszawy, który przyjeżdża do jej wsi zrobić film.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności