Subiektywny przewodnik miłośniczki Hiszpanii. Barcelona zaskakuje, zachwyca i rozkochuje, ale daje się poznać tylko tym, którzy zejdą z turystycznego szlaku i przyjrzą się jej krytycznym okiem. Katarzyna Wolnik Vera w przewodniku „Przystanek Barcelona” zabiera czytelników w nietypową i zaskakującą podróż. Książka ukaże się na rynku 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki pod marką National Geographic.
Dlaczego ludzie zjadają innych ludzi? Jak nie dać sobą manipulować? Co nami rządzi: rozum czy serce? Mimo setek, a może nawet tysięcy lat badań, człowiek nadal pozostaje wielką zagadką. „Ciemna strona człowieka”, „Triki psychiki” oraz „Siła emocji, potęga umysłu” to zbiory artykułów, które przybliżają najciekawsze tajemnice ludzkiego organizmu i wyjaśniają mechanizmy jego funkcjonowania. Najnowsze tytuły z serii „Focus Cywilizacje” i „Focus Psychologia” ukażą się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Jak wygląda praca agenta wywiadu? Jakie są kulisy ataków terrorystycznych? Gdzie leży prawda, a gdzie kłamstwo? Zelenay kolejny raz zaskakuje i trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Gdzieś na świecie, w pewnym totalitarnym państwie ginie człowiek – fakt z pozoru mało istotny, ale tylko z pozoru bowiem będzie miał ogromne znaczenie na arenie międzynarodowej. Pak Li – wybraniec Najwybitniejszego Przywódcy dostaje misję. Cel – Watykan, ograniczenia – brak świadków. Nad światem zawisło kolejne widmo zagłady…nuklearnej. Zaczyna się ryzykowna gra o wszystko.
Sierpień 1939 roku. Na dryfującym w gęstej mgle statku widmie należącym do nazistowskiej organizacji trzej angielscy marynarze znajdują żydowskie niemowlę. Oprócz niego na pokładzie nie ma nikogo, choć stoły w jadalni są zastawione ciepłymi potrawami. Po siedemdziesięciu latach zagadkę tajemniczego rejsu próbuje rozwiązać młoda dziennikarka. Książka Manela Loureiro już dziś trafi do rąk polskich czytelników.
Pierwsza polska powieść w Uniwersum Metro 2033 już 27 sierpnia w księgarniach! Ujawniamy tytuł i okładkę! Już 27 sierpnia na półki polskich księgarń zawita długo wyczekiwana przez polskich fanów Uniwersum Metro 2033 książka – pierwsza polska powieść osadzona w realiach postapokaliptycznego świata wykreowanego przez Dmitrija Glukhovsky’ego. Wbrew najbardziej oczywistym przypuszczeniom, jej akcja nie będzie rozgrywała się w warszawskim metrze; autor „Dzielnicy obiecanej”, bo tak brzmi tytuł powieści Pawła Majki, opisuje losy niedobitków nuklearnej zagłady w Nowej Hucie.
Historia Polaków na Wołyniu pisana jest krwią, potem i łzami. Krwią tych, którzy zostali zamordowani przez władze sowieckie w podziemiach odebranego wiernym kościoła w Połonnem; potem tych, którzy podczas zesłania trudzili się w kazachskich kopalniach; łzami tych, którzy potracili rodziny podczas Wielkiego Głodu i w wyniku licznych represji. Dzieje Wołyniaków to historia heroizmu prostych ludzi i cichego bohaterstwa duchownych, którzy w czasach sowietyzacji i ateizacji, ryzykując życie za rodaków i wiarę, umacniali na Ukrainie Kościół katolicki i poczucie przynależności do narodu polskiego
Arthur Greiser nazwał Kraj Warty „poligonem narodowego socjalizmu”. To w Poznaniu, Gnieźnie, Inowrocławiu, Łodzi, Kaliszu i Włocławku w latach 1939–1945 przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty społeczne. W ich cieniu próbowali żyć, a nawet walczyć Polacy, których nie wypędzono do Generalnego Gubernatorstwa.
Powieść o sile ducha, jaką dają zasady i odpowiedzialność, nie tylko za siebie. Iga, poprzez kolejne zamążpójście, wchodzi w posiadanie olbrzymiego majątku. Nie musi pracować, firmą zarządza mąż, a nad maleńkim synkiem czuwa sztab opiekunek i rodzina. Kobieta może zająć się poszukiwaniem substytutów szczęścia w postaci zabiegów w SPA, spotkań z koleżankami w drogich knajpkach oraz nabywaniem ekskluzywnych ubrań. Kilka razy w roku wyjeżdża na wakacje do dalekich miejsc.
Kiedy Karina budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, nawet własnego imienia. W powrocie do zdrowia z wielką cierpliwością pomaga jej Wiktor, który utrzymuje, że przed napadem, w wyniku którego kobieta straciła pamięć, planowali wspólne życie.
Czytelnicy, którzy kilka lat temu wybrali „Blondie$” najlepszą książką obyczajową roku, już wkrótce będą mogli sięgnąć po jej kontynuację. „RUD€” to druga książka Ewy Gogolewskiej-Domagały.
Mam z tą książką mały problem. Owszem, jest świetnie napisana, mroczna, tajemnicza, wciągająca. Ale jednocześnie coś w niej brakuje. Bo jak już piszesz książkę z motywem nadprzyrodzonym, musisz go jakoś zakończyć.
Opowieść o miłości, która rodzi się dokładnie wtedy, kiedy zupełnie nie powinna. Cecelia Ahern kolejny raz udowadnia, że potrafi tworzyć ciepłe, magiczne opowieści, zupełnie pozbawione tandetnego romansowego lukru. Jestem przekonana, że książka doczeka się ekranizacji.
Czy członkowie Led Zeppelin podpisali cyrograf z diabłem? Kto zabił Kurta Cobaina? Czy Jimi Hendrix nasączał swoją opaskę na głowę LSD? Odpowiedzi szukają Gary Graff i Daniel Durchholz, którzy zbadali plotki, półprawdy i pomówienia na temat sławnych muzyków rockowych. Książka „Mity Rock and Rolla. Cała prawda o najsłynniejszych (i okrytych niesławą) wyskokach największych gwiazd rocka” ukazała się 2 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Za nami pierwsze w historii Spotkanie z Laureatami „Wyróżnienia Białej Wstążki”. Jak zacieśnić współpracę między mężczyznami nagrodzonymi „Wyróżnieniem Białej Wstążki”, by mogli wspólnie podejmować działania na rzecz walki z przemocą wobec kobiet? Nad tym problemem dyskutowali uczestnicy Spotkania z Laureatami tego wyjątkowego Konkursu organizowanego od 2010 roku przez Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Spotkanie, które odbyło się 25 czerwca w Warszawie poprowadziła Prezeska Zarządu Fundacji Jolanta Kwaśniewska.
Co czytaliście w dzieciństwie? Jakich historii słuchaliście? Jakie opowieści opowiadaliście sobie nawzajem? Które pamiętacie do dzisiaj? Jestem przekonana, że niejedna wpłynęła na to, jakimi staliście się dorosłymi. Niejedna sprawiła, że dziecięce lata były bardziej kolorowe. No właśnie, tylko te dziecięce? To jedna z tych książek, która pokaże wam, że można jeszcze wrócić w ten kolorowy czas, kiedy nie istniały codzienne problemy z pracą, domem czy wszystkim innym, czym się aktualnie przejmujemy.
Ciepła, przyjemna powieść Melissy Hill trafi do serc wielu czytelników, którzy choć na chwilę oderwą się od codzienności. I chociaż nie trafia do mnie równie mocno jak „Prezent od Tiffany'ego”, z powieścią spędziłam kilka bardzo przyjemnych godzin.
Zakochałam się w Sarah Jio w trakcie czytania jej ostatniej powieści. Dopiero po jej zakończeniu dostrzegłam ze zgrozą, że na mojej półce stoi od dawna, zupełnie nieprzeczytana poprzednia powieść autorki. „Marcowe fiołki” zaczarowały mnie jeszcze bardziej, porwały swoją historią, zachwyciły całkowicie. Aż trudno uwierzyć, że to debiutancka powieść.
„Zaprojektuj swój ogród krok po kroku” jest książką dla każdego miłośnika zieleni – szczególnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. To nie tylko wskazówki, jak rozplanować rabaty, założyć trawnik czy oczko wodne, ale też propozycje gotowych projektów. Poradnik ukazał się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Olivia jest nowicjuszką w dziedzinie seksu, jednak postanawia stać się kobietą świadomą swego seksualnego uroku i prosi przyjaciela o naukę flirtowania. Nikt nie spodziewa się, że uczeń w końcu przerośnie mistrza… Nowa powieść erotyczna Samanty Young „Sztuka uwodzenia” ukazała się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
„Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” to książka o facetach, którą powinna przeczytać każda kobieta – bez względu na wiek. Hanna Bakuła, specjalistka w relacjach damsko-męskich, w bezlitosny i przezabawny sposób obnaża w niej wszystkie wady obu płci. Audiobook czytany przez Marię Szabłowską ukazała się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.