
Ukochana córka. Rozpaczliwy wybór. Droga, z której nie ma odwrotu… Przed czterema laty dziewiętnastoletni Travis Brown dokonał wyboru: sam wychowa nowo narodzoną córkę. Kiedy większość jego przyjaciół imprezowała i chodziła na randki, Travis siedział w domu, zmieniał pieluszki i martwił się o pieniądze na życie, nigdy jednak nie żałował tej decyzji. Bella jest światłem jego życia. Kiedy jednak Travis traci pracę i dom, bezpieczeństwo – które z takim trudem stworzył dla Belli – zaczyna się chwiać.

Co byś zrobiła, gdyby inna kobieta próbowała rozbić twoje małżeństwo? A jeśli okazałoby się, że to twoja najlepsza przyjaciółka? Natty i Sean Wainwright są szczęśliwym małżeństwem. Jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Nic więc dziwnego, że gdy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją serdeczną przyjaciółką i jedzie opiekować się chorym dzieckiem.

W swojej księgarni – o wiele mówiącej nazwie Apteka Literacka – Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty. Umiejętnie rozpoznaje, co ktoś nosi w sercu, i proponuje odpowiednią fabułę na konkretny problem. Nie potrafi jednak uleczyć własnego cierpienia, które zaczęło się pewnej nocy wiele lat temu, kiedy odeszła od niego ukochana kobieta. Wszystko się zmienia, gdy Jean w końcu otwiera pozostawiony przez nią list. Wcześniej nie miał odwagi go przeczytać...

Mieszkańcy małego australijskiego miasteczka wiodą spokojne życie. Do czasu gdy w Marree przypadkowo pojawia się dziewiętnastoletnia, rozpieszczona przez rodziców Europejka. Zarówno dla tubylców, jak i dla dziewczyny, będzie to prawdziwa lekcja tolerancji i zrozumienia. Powieść „Pod płonącym niebem” Elizabeth Haran już dziś trafi do rąk polskich czytelników.

Po cieszącej się powodzeniem wśród czytelników serii „Przedwojenne najpiękniejsze fotografie” w albumowej ofercie Wydawnictwa RM pojawią się tytuły poruszające nową tematykę. „Powstanie warszawskie. Najważniejsze fotografie”, wydane przed 70 rocznicą wydarzenia, będzie okazją do przyjrzenia się walkom o Warszawę oczami tych, którzy dokumentowali ją osobiście, nierzadko ryzykując życie.

Gdyby Anna Karpińska zapukała do moich drzwi w środku nocy, z radością wpuściłabym ją do domu. Ba, zrobiłabym to zawsze i wszędzie. Prawda jest taka, że kocham Annę Karpińską. Wielką miłością, którą czuję za każdym razem, kiedy tylko widzę jej nową powieść. Tę najnowszą przeczytałam w jeden wieczór, pół nocy i jeden poranek. Kończyłam na parkingu przed biurem. Inaczej nie poszłabym do pracy. Przepadam w każdą jej książkę. Bez reszty.

Choćbym bardzo się starała, nie jestem w stanie wymyślić nowych, dostatecznie pozytywnych słów na opisanie tych książek. Wciąż pozostaję jednak pod wrażeniem tego, że naczelna autorka romansów pisze też świetne kryminały. A ten jest chyba najlepszy z serii.

Lubię książki Billinghama, bo to pierwszorzędne kryminały, doskonale napisane, klasycznie, nieudziwnione, wciągające. To klasyczna, świetna lektura dla każdego wielbiciela kryminału. Wierzcie mi, tych klasycznych kryminałów wciąż jest dzisiaj za mało.

Opowieść o życiu dziewczyny, opowieść o życiu kobiety. To dramatyczna relacja dziewczyny pochodzenia japońskiego, która znalazła się w Stanach Zjednoczonych w czasach, kiedy to pochodzenie było najgorszą cechą do posiadania. To mocna, emocjonalna książka. Trudna. Warta czytania.

Co zrobić, kiedy ojciec dziecka unika wszelkiej odpowiedzialności, nie chce płacić alimentów i ucieka za granicę? Jak poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami i odnaleźć szczęście w życiu? Powieść Marty Zawadki pt. „Proces” ukaże się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Subiektywny przewodnik miłośniczki Hiszpanii. Barcelona zaskakuje, zachwyca i rozkochuje, ale daje się poznać tylko tym, którzy zejdą z turystycznego szlaku i przyjrzą się jej krytycznym okiem. Katarzyna Wolnik Vera w przewodniku „Przystanek Barcelona” zabiera czytelników w nietypową i zaskakującą podróż. Książka ukaże się na rynku 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki pod marką National Geographic.

Dlaczego ludzie zjadają innych ludzi? Jak nie dać sobą manipulować? Co nami rządzi: rozum czy serce? Mimo setek, a może nawet tysięcy lat badań, człowiek nadal pozostaje wielką zagadką. „Ciemna strona człowieka”, „Triki psychiki” oraz „Siła emocji, potęga umysłu” to zbiory artykułów, które przybliżają najciekawsze tajemnice ludzkiego organizmu i wyjaśniają mechanizmy jego funkcjonowania. Najnowsze tytuły z serii „Focus Cywilizacje” i „Focus Psychologia” ukażą się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Jak wygląda praca agenta wywiadu? Jakie są kulisy ataków terrorystycznych? Gdzie leży prawda, a gdzie kłamstwo? Zelenay kolejny raz zaskakuje i trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Gdzieś na świecie, w pewnym totalitarnym państwie ginie człowiek – fakt z pozoru mało istotny, ale tylko z pozoru bowiem będzie miał ogromne znaczenie na arenie międzynarodowej. Pak Li – wybraniec Najwybitniejszego Przywódcy dostaje misję. Cel – Watykan, ograniczenia – brak świadków. Nad światem zawisło kolejne widmo zagłady…nuklearnej. Zaczyna się ryzykowna gra o wszystko.

Sierpień 1939 roku. Na dryfującym w gęstej mgle statku widmie należącym do nazistowskiej organizacji trzej angielscy marynarze znajdują żydowskie niemowlę. Oprócz niego na pokładzie nie ma nikogo, choć stoły w jadalni są zastawione ciepłymi potrawami. Po siedemdziesięciu latach zagadkę tajemniczego rejsu próbuje rozwiązać młoda dziennikarka. Książka Manela Loureiro już dziś trafi do rąk polskich czytelników.

Pierwsza polska powieść w Uniwersum Metro 2033 już 27 sierpnia w księgarniach! Ujawniamy tytuł i okładkę! Już 27 sierpnia na półki polskich księgarń zawita długo wyczekiwana przez polskich fanów Uniwersum Metro 2033 książka – pierwsza polska powieść osadzona w realiach postapokaliptycznego świata wykreowanego przez Dmitrija Glukhovsky’ego. Wbrew najbardziej oczywistym przypuszczeniom, jej akcja nie będzie rozgrywała się w warszawskim metrze; autor „Dzielnicy obiecanej”, bo tak brzmi tytuł powieści Pawła Majki, opisuje losy niedobitków nuklearnej zagłady w Nowej Hucie.

Historia Polaków na Wołyniu pisana jest krwią, potem i łzami. Krwią tych, którzy zostali zamordowani przez władze sowieckie w podziemiach odebranego wiernym kościoła w Połonnem; potem tych, którzy podczas zesłania trudzili się w kazachskich kopalniach; łzami tych, którzy potracili rodziny podczas Wielkiego Głodu i w wyniku licznych represji. Dzieje Wołyniaków to historia heroizmu prostych ludzi i cichego bohaterstwa duchownych, którzy w czasach sowietyzacji i ateizacji, ryzykując życie za rodaków i wiarę, umacniali na Ukrainie Kościół katolicki i poczucie przynależności do narodu polskiego

Arthur Greiser nazwał Kraj Warty „poligonem narodowego socjalizmu”. To w Poznaniu, Gnieźnie, Inowrocławiu, Łodzi, Kaliszu i Włocławku w latach 1939–1945 przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty społeczne. W ich cieniu próbowali żyć, a nawet walczyć Polacy, których nie wypędzono do Generalnego Gubernatorstwa.

Powieść o sile ducha, jaką dają zasady i odpowiedzialność, nie tylko za siebie. Iga, poprzez kolejne zamążpójście, wchodzi w posiadanie olbrzymiego majątku. Nie musi pracować, firmą zarządza mąż, a nad maleńkim synkiem czuwa sztab opiekunek i rodzina. Kobieta może zająć się poszukiwaniem substytutów szczęścia w postaci zabiegów w SPA, spotkań z koleżankami w drogich knajpkach oraz nabywaniem ekskluzywnych ubrań. Kilka razy w roku wyjeżdża na wakacje do dalekich miejsc.

Kiedy Karina budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, nawet własnego imienia. W powrocie do zdrowia z wielką cierpliwością pomaga jej Wiktor, który utrzymuje, że przed napadem, w wyniku którego kobieta straciła pamięć, planowali wspólne życie.

Czytelnicy, którzy kilka lat temu wybrali „Blondie$” najlepszą książką obyczajową roku, już wkrótce będą mogli sięgnąć po jej kontynuację. „RUD€” to druga książka Ewy Gogolewskiej-Domagały.