
Opowieść Fayzy D. ukazuje najnowszą historię Syrii, dramatyczny los tłamszonego, poniżanego ludu, rebeliantów i uchodźców. Mam dziewiętnaście lat, a czuję się, jakbym przeżyła tysiąc żyć. To zwyczajna syryjska rodzina – niezbyt zamożna, kochająca się. Ojciec, drobny urzędnik, dorabia jako kierowca, matka uczy angielskiego. Aż pewnego dnia ojciec trafia do assadowskiego więzienia. Jako jeden z niewielu wraca, ale całkiem odmieniony. A kiedy na Zabadani, miasteczko, w którym mieszkają, zaczynają spadać bomby, postanawia zabrać żonę i dzieci do swojej rodziny w Damaszku.

Wysokie, jasnowłose i niebieskookie – tak miały wyglądać dzieci urodzone w Lebensbornie. Miały być „aryjskie”, zdrowe i pozbawione obciążeń dziedzicznych. Czyste ucieleśnienie ideału rasy, który narodowi socjaliści umieścili na swych sztandarach i który realizowali z okrutną konsekwencją. Lebensborn był ukochanym projektem Reichsführera SS, Heinricha Himmlera. To on w 1935 roku zlecił jego założenie, on kierował i podejmował decyzje.

Joseph Goebbels to jedna z najbardziej tajemniczych postaci Trzeciej Rzeszy. Nawet osobowość Heinricha Himmlera nie była nacechowana tak głębokimi sprzecznościami. Diabolicznie inteligentny i cyniczny, obdarzony błyskotliwym talentem politycznym, minister propagandy był jednocześnie sentymentalnym błaznem i narcyzem, zakompleksionym kuternogą, któremu poczucie własnej wartości zapewniało chorobliwe uzależnienie od matki i jedynej prawdziwej miłości jego życia – Adolfa Hitlera.

Rok 1991. W klasztorze braci żebraczych w Starym Brodzie dochodzi do buntu nowicjuszy. Część młodych zakonników opuszcza wspólnotę i przenosi się do prowincji słowackiej. Ponad dwadzieścia lat później w starobrodzkim kościele zostaje znaleziona w tabernakulum głowa biskupa. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Witczak, który właśnie wrócił z dwumiesięcznego pobytu na zamkniętym oddziale Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Współpracuje z przygotowującą się do zmiany płci aspirantką Cynowską i coraz bardziej sfrustrowanym sierżantem Tymańskim. Nie tworzą już zgranego zespołu. Jedno z nich pragnie wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Niecenzurowana opowieść o bogactwie wielkich mafiozów. Jak rodziła się i wyglądała fortuna polskiej mafii? Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do Polski statkami handlowymi. Arcydzieła światowej sztuki w gangsterskich rezydencjach. Szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii pośród pięknych kobiet i luksusowych limuzyn. Wystawne przyjęcia, które nigdy się nie kończyły. I przekupny świat polityki, który od samego początku towarzyszył polskiej mafii.

Tłem dla powieści „W niepewnym boju”, która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, jest strajk wędrownych pracowników sezonowych w kalifornijskich sadach. Buntują się przeciwko wyzyskującym ich chciwym sadownikom, a ich eskalująca złość wkrótce wymyka się spod kontroli i przeistacza w niebezpieczny fanatyzm. To wartka i wnikliwa powieść o niepokojach społecznych, a jednocześnie historia młodego człowieka, Jima Nolana, który poszukując celu w życiu, odnajduje powołanie w roli przywódcy robotników.

Wiesław Michnikowski należy do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Całe pokolenia zachwycały się jego piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. „Addio, pomidory”, „Mija mi” i „Wesołe jest życie staruszka” czy wreszcie niezapomniany skecz „Sęk” w wykonaniu z Edwardem Dziewońskim. Młodzi bezbłędnie rozpoznają jego głos jako Papę Smerfa. Unikający wywiadów i przez ostatnie lata wycofany z życia zawodowego i towarzyskiego, teraz w szczerej rozmowie ze swoim synem, Marcinem. Od przedwojennej Warszawy, przez wspomnienia z aktorskiej garderoby, aż po ostatnie lata. A jeśli do tego dodać ujmujący uśmiech i diabelnie złośliwy dowcip? Proszę Państwa, przed Wami Wiesław Michnikowski!

Bruce Robertson, detektyw edynburskiej policji, został okrzyknięty przez krytykę najgorszą kreaturą literacką od czasów Patricka Batemana, bohatera „American Psycho”. To kliniczny przypadek czystego drania, dla którego nie ma takiego świństwa, jakiego by bezinteresownie nie popełnił.

Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce Dowód opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia i chcą o tym opowiedzieć.

Dekada tortur nikogo nie pozostawia bez ran. Nawet jeśli dzieciństwo Michelle odbiegało od normalnych i szczęśliwych, późniejsze lata wyznaczyły nową definicję koszmaru. Ta książka to zapis dekady w niewoli. Być może swoista autoterapia. Na pewno przerażająca lektura. Taka, której nie da się odłożyć.

8 października nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się Piąta fala. Bezkresne morze – kontynuacja Piątej Fali bestsellerowej powieści science-fiction Ricka Yanceya.
„Yancey nie próbuje powalić czytelnika jednym sprytnym ciosem, zasypuje go gradem skutecznych uderzeń”.
Krys Tourtois, Schuler Books and Music, Lansing, Michigan

Ta książka jest taka jak kuchnia Libii, której zresztą w powieści niemało. Aromatyczna, smakowita, lepsza z każdym kolejnym kęsem. Pełno w niej kolorów, sensacji, doskonałych składników. A na końcu mamy poczucie sytości i satysfakcji. Czego można chcieć więcej?

Stephen King, mistrz literatury grozy, jest kochany przez swoich fanów także za to, że nie każe im zbyt długo czekać na swe nowe książki. Jego najnowsza powieść - „Przebudzenie” – ukaże się w Polsce już 13 listopada, dwa dni po premierze światowej.

Mike Greenberg od lat działa na rzecz zwalczania nowotworów, w szczególności raka piersi. Jego książka to opowieść dla wszystkich kobiet, które stanęły przed tym najważniejszym z wyzwań, jakim jest potencjalnie śmiertelna choroba. To także książka dla kobiet, które stoją w życiu przed dylematami, które wydają się stanowić wielką, nieprzekraczalną barierę. Na końcu ciemnego tunelu zawsze jest światło. Czytajcie, bo to opowieść, jakich mało.

Prawo krwi, pierwszy tom wyczekiwanej trylogii Richarda A. Knaaka Diablo. Wojna grzechu nakładem wydawnictwa Insignis trafi do księgarń już w środę 24 września 2014 roku. Fanom serii nie trzeba rekomendować tej niezwykłej opowieści magii i miecza o odwiecznej wojnie między dobrem a złem, opartej na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze Blizzard Entertainment.

Co może się wydarzyć, kiedy twoje najlepsze przyjaciółki się nie znoszą? Dinah i Avis, choć obie kochają Loviah jak własną siostrę, na siebie reagują wręcz alergicznie. Loviah musi pilnować sekretów przyjaciółek. Czy uda jej się wykazać dostateczną rozwagą? Książka Beth Gutcheon trafi już dziś do rąk czytelników.

„NIE… ZWYKŁA KUCHNIA bo każdy jest inny”, czyli pierwsza książka kucharska Kingi Paruzel, to nie tylko praktyczny poradnik z ponad setką przepisów na smaczne i zdrowe dania. To także wyjątkowy album kulinarny autorstwa Kingi, której drugą miłością, obok gotowania, jest fotografia. 10 września książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Seriale typu CSI od dawna biją rekordy popularności na całym świecie. Polacy, tak samo jak mieszkańcy reszty świata uwielbiają czytać i oglądać historię o tym, jak przeprowadzone było śledztwo, najlepiej takie, które prowadziło bezpośrednio do złapania niecnego mordercy. Prawda jest niestety odległa od filmów.

Znany na całym świecie lekarz medycyny holistycznej, Deepak Chopra, w swojej książce „Jak osiągnąć prawdziwe i trwałe szczęście” otwiera przed czytelnikiem drzwi do wewnętrznego szczęścia. Jego siedem kluczy staje się przewodnikiem w duchowych poszukiwaniach radości, przebudzenia i wolności. Poradnik ukazał się na rynku 10 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Jak zrobić chleb? Dlaczego niebo jest niebieskie? Skąd bierze się miód? Odpowiedzi na te pytania wcale nie są łatwe! Na pomoc rodzicom przychodzi Patrycja Woy-Wojciechowska – fotograf i reżyser, która w książce „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych” przybliża dzieciom bogactwo przyrody i udowadnia, że bez komputera można wspaniale spędzać czas. Książka ukazała się 10 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.