Nowości czytelnicze

Debiutując tytułem „Bóg nigdy nie mruga”, Regina Brett szturmem podbiła serca czytelników. Jej sukces przypieczętowało gorące przyjęcie książki „Jesteś cudem”. A już 5 listopada na księgarskie półki trafi trzecia książka pisarki z Cleveland, zatytułowana „Bóg zawsze znajdzie ci pracę”.
22 października ukaże się niecierpliwie wyczekiwane wznowienie poradnika Kaz Cooke Dzieciozmagania. Z maluchem przez pierwsze 5 lat. Książka ta stała się niezwykle popularna wśród świeżo upieczonych rodziców, dodając im otuchy, rozśmieszając i nie forsując jednej – jedynie słusznej – metody postępowania przy opiece i wychowywaniu dzieci od urodzenia do lat pięciu. Rady, zalecenia i wskazówki podane są w niezwykle błyskotliwym, humorystycznym, pełnym zrozumienia i ciepłym stylu Kaz Cooke; dodatkowym atutem książki jest jej przejrzysty i nowoczesny układ oraz rysunki autorki, które stanowiąc celną puentę omawianych zagadnień, potrafią często rozśmieszyć do rozpuku.
Saga Wybrani autorstwa C.J. Daugherty niemal natychmiast stała się bestsellerem, a Allie, Sylvain i Carter – młodzi bohaterowie cyklu – podbili serca czytelniczek na całym świecie. W czwartym tomie sagi Wybrani, który ukaże się 22 października, nic nie jest tym, czym się wydaje…
Dawno już żadna książka nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia. To poruszająca, wciągająca bez reszty książka o prawdziwym ludzkim dramacie. Jest bez reszty emocjonalna, nie daje o sobie zapomnieć, długo po zakończeniu czytania. Jestem poruszona.
Urokliwa powieść o kobietach i dla kobiet. Jest przyjemnie, chociaż bez rewelacji. To w zasadzie kronika życia, niż konkretna książka sytuacyjna.
Arno Strobel powoli staje się tym pisarzem, na którego czeka się z prawdziwymi dreszczami, z niecierpliwością odliczając dni do kolejnej premiery. Dotychczas mieliśmy niewątpliwą przyjemność zapoznać się z dwoma jego powieściami. Ta trzecia jest bez wątpienia najlepsza. To rasowy, tradycyjny, fantastyczny kryminał. Nie da się od niego oderwać!
Przyjemna, leciutka powieść, na lepszy humor i dobrze spędzone chwile. Rewolucji nie ma, ale przyjemność spora. Ale czy to nie wystarczy?
Charlotte Lavigne, trzydziestoczteroletnia telewizyjna researcherka z Quebecu, jest w siódmym niebie. Została narzeczoną najprzystojniejszego Francuza na ziemi i właśnie szykuje się do najważniejszego wydarzenia w swoim życiu: ślubu. Będzie jak z bajki! Lecz na tym nie koniec: już niebawem Charlotte przeprowadzi się do najpiękniejszego miasta na świecie – Paryża. Wszystkie marzenia się spełniają. Tylko że...
Maurowie, Święta Inkwizycja, Krzysztof Kolumb, sporo seksu, dużo dzieci i nieco mężowskich zdrad – Izabela Kastylijska miała ciekawe życie, w sam raz nadające się na serial BBC, wenezuelski tasiemiec albo grubaśne czytadło.
Zaskakująco ekscytująca książka, kontynuacja „Cienia Endera” i moim zdaniem lepsza od pierwszej części. Groszek i inne dzieci ze Szkoły Bojowej wracają na Ziemię. A tutaj wszystko się zmienia. Państwa przesuwają granice, Peter Wiggin ujawnia tożsamość Locke’a, a Achilles, stary wróg Groszka, jest bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek.
Zabawna książka, z zabawnymi opowiadaniami – a jednak strach. Kto lubi serię Metro Glukhovskiego, dostanie nie do końca to, do czego się przyzwyczaił – a jednak w najświetniejszym gatunku.
John M. Harrison stworzył niezwykłą, ponadgatunkową opowieść, w której splata mitologię z seksualnością oraz niespokojną przeszłością i teraźniejszością Europy Wschodniej. Wszystko zaczyna się pewnego upalnego majowego wieczora, gdy troje studentów Cambridge odprawia rytuał, który zmienia ich życie. Po latach żadne z nich nie pamięta, co dokładnie się wtedy wydarzyło, jednak nad ich zamglonymi wspomnieniami unosi się przytłaczająca groza. Pam Stuyvesant jest epileptyczką, którą nawiedzają dziwaczne zmysłowe wizje. Jej mąż Lucas wierzy, iż prześladuje go karłowaty stwór. Samozwańczy mag Yaxley wpada w obsesję na punkcie innej rzeczywistości, przerażającej i nieuchwytnej. Pozornie najmniej doświadczony przez los uczestnik rytuału (dręczony wonią róż) usiłuje pomóc swoim przyjaciołom uciec przed cierpieniem, które ogarnęło ich życie.
Kraków zamienił się w miasto rodem z gangsterskich lat trzydziestych. Po drogach snują się ciemne limuzyny, odziani w kapelusze i eleganckie garnitury kryminaliści pod ramię z damami w długich sukniach i ażurowych rękawiczkach doglądają interesów bębenkowymi karabinami, jazzowe kluby z muzyką pękają w szwach, a dębowe biurka gabinetów uginają się od ciężaru maszyn do pisania i zdobionych telefonów na widełkach.
Każdą wypitą kroplą wody, każdym oddechem jesteś związany z Oceanem, niezależnie od tego, w którym miejscu na ziemi mieszkasz.
Dr Sylvia Earle
Ludzie, którzy jedzą ciemność to hipnotyzujący reportaż napisany przez wieloletniego korespondenta londyńskiego "Timesa" w Japonii. Tokio z jego książki to miasto, które pochłania, jest trudne do zrozumienia dla Europejczyków i ukrywa przed nimi swoje bardzo mroczne strony. Autor prowadzi nas do tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni, Roppongi, gdzie białe dziewczyny zabawiają japońskich biznesmanów, a do klubów naganiają Nigeryjczycy.
Już 22 października w polskich księgarniach ukaże się kolejny album kulinarny Jamiego Olivera "Gotuj sprytnie jak Jamie". Główną ideą prezentowanych przepisów jest: kupuj mądrze, gotuj z głową, marnuj mniej.
„Zaginiona dziewczyna” to wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą. Gillian Flynn z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki tworzy powieść o małżeństwie, w którym bardzo źle się dzieje. Książkę przeniesiono na ekran w reżyserii Davida Finchera, zaś 8 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazał się audiobook.
Każdy ma jakieś problemy – związane ze zdrowiem, pieniędzmi, związkiem czy pracą. Ludzie, szukając rozwiązań, odwołują się najczęściej do intelektu. A co z potęgą miłości, harmonii, pomagania innym? Wayne W. Dyer w książce „Jak masz problem, rozwiąż go!” przekonuje, że kluczem do rozwiązania problemów jest siła duchowa, którą trzeba nauczyć się wykorzystywać. Poradnik ukazał się 8 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Było już po jedenastej wieczorem. W kuchni niewielkiego dwupokojowego mieszkania w Auckland unosił się zapach spóźnionej kolacji. Na patelni skwierczał olej, na który jeden za drugim Eleanor kładła placuszki rybne. Wtedy zadzwonił telefon.
- Eleanor, dostałaś Nagrodę Bookera!
Głos w telefonie należał do jej brytyjskiego redaktora, Maxa Portera.
Olej na patelni zaczął dymić. Placki się przypaliły. Eleanor spróbowała ich dopiero godzinę później. Były okropne.
Jej książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków i sprzedano w ponad pięćdziesięciu sześciu milionach egzemplarzy. Jest autorką kilkunastu bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. „Dom duchów”, „Podmorska wyspa” i „Paula”. Teraz powraca z pierwszym w swojej karierze kryminałem „Ripper. Gra o życie”. Książka trafi do rąk czytelników już 8 października.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności