Hannah jest kobietą szczęśliwą. Spełnia się w zawodzie, ma wspaniałą rodzinę i wielu przyjaciół. Jednak pewnego razu znajduje fotografię, która przypomina jej o nieszczęśliwej miłości. Wracają nie tylko wspomnienia – wkrótce w jej życiu zjawia się On… Czy warto dać szansę, szczególnie gdy na jaw wychodzi skrywany przez Marco sekret? Najnowszy romans Samanty Young „Ostatnia szansa” ukaże się 18 lutego br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Preston i Child znów posyłają agenta Pendergasta na spotkanie ze śmiercią. Pewnego wieczoru na progu ktoś porzuca ciało Albana - jego syna i równocześnie najgroźniejszego przeciwnika. W brzuchu zabitego znaleziony zostaje niezwykły błękitny turkus... Czy dawno zapomniany sekret z przeszłości zniszczy życie agenta? „Błękitny labirynt” to nowy thriller Douglasa Prestona i Lincolna Childa, który ukazał się 3 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Wiedzieliście, kto to jest Manu Chao? Ja nie wiedziałam do czasu, kiedy w moje ręce trafiła ta szalona, surrealistyczna autobiografia. Ale nigdy nie jest za późno, żeby się douczyć. Witamy w życiu kompozytora i wykonawcy muzyki folk i latynoskiej. I zapraszamy do jednej z najbardziej szalonych książek w życiu.
Książki J.R. Rain są bardzo popularne na całym świecie. Podejrzewam, że na listach wielbicieli znajdzie się więcej kobiet, które bardziej utożsamią się z bohaterką. Ale każdy wielbiciel wampirów powinien czuć się w miarę usatysfakcjonowany. Rewolucji nie ma. Ale przyjemność na pewno.
Kolejna część niesamowitego cyklu „Świadkowie. Zapomniane głosy”. Nic tak nie opowiada historii jak jej świadkowie. Całość wciąga jak najlepsza powieść.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Nowości czytelnicze

Kategoria
Wydawnictwo

Przyjaciel i wróg

Kategoria: Inne, W wolnym czasie
Wydawnictwo: Smak Słowa

Fascynująca podróż po naukowej wiedzy o współpracy i rywalizacji. Odkryj, dlaczego porównujemy się ze znajomymi z Facebooka, dlaczego wiele różnic między płciami tak naprawdę wynika z różnic pod względem władzy”. Adam Grant, autor bestsellera New York Timesa

Dwaj poważani badacze sukcesu wyjaśniają, jak żyć z innymi w zgodzie i jak uzyskać przewagę. Pouczająca, zabawna i nadzwyczaj praktyczna!

Angela Duckworth, Uniwersytet Stanu Pensylwania

Skarbnica złotych bryłek wiedzy i wnikliwych spostrzeżeń cennych niczym perły". Robert B. Cialdini, autor bestsellera Wywieranie wpływu na ludzi

Jesteś przyjacielem czy wrogiem?Mistrzowie amerykańskiej psychologii na podstawie nowatorskich badań demaskują prawdę o tym, jak manewrować między jedną i drugą odsłoną siebie. Kiedy współpracować a kiedy rywalizować - w biznesie, polityce, przyjaźni czy łóżku - by dopiąć swego. "Przyjaciel i wróg" Adama Galinsky'ego oraz Maurice'a Schweitzera już na rynku wydawniczym.

Rano wspólna kawa w biurowej kuchni, a po południu skarga na dywaniku u szefa - obietnica zgodnych decyzji wkrótce przeobrażona w walkę dwóch indywidualności. W każdej relacji w życiu jesteśmy równocześnie przyjaciółmi i wrogami - od współpracowników, przez przyjaciół i małżonków, po rodzeństwo. Od stołu negocjacyjnego po stół kuchenny, przy którym jemy z dziećmi śniadanie. Marzymy, by zostać królem, który panuje nad wszystkimi. Lecz już po roku dochodzimy do wniosku, że to królowa ma lepiej, bo nie musi tyle obcować z poddanymi. Chcemy zrzucić kilka kilogramów, ponieważ nasza najlepsza koleżanka akurat schudła. Lecz po dwóch tygodniach ćwiczeń stwierdzamy, że tak naprawdę wcale nie zależy nam na utracie wagi, a jedynie chcemy dorównać osiągnięciom innych. Każdego dnia napotykamy problemy, które wydają się mieć dwa wzajemnie się wykluczające rozwiązania: rywalizacja albo współpraca. Niesłusznie - bo istnieje złoty środek.

Gotowy przepis przedstawiają Adam Galinsky oraz Maurice Schweitzer. Mistrzowie amerykańskiej psychologii dowodzą, że tylko poprzez nauczenie się, jak osiągnąć i utrzymać równowagę między tymi dwiema siłami, możemy z większym powodzeniem zdobywać to, czego chcemy. Sedno tkwi w strategii. "Przyjaciel i wróg" to cenne spostrzeżenia i wskazówki dotyczące tego, jak zdobyć i utrzymać władzę, jak zbudować zaufanie i jak je odzyskać. Autorzy pokazują, jak słowa mogą zbliżać albo dręczyć ludzi. Radzą, jak porównywać się z innymi, aby zwiększyć swoją motywację i osiągać własne cele, jednocześnie dbając o zadowolenie partnerów. Obrazują, kiedy hierarchia zapewnia zwycięstwo, a kiedy prowadzi do przegranej. Odpowiadają na uznawane często za najważniejsze pytanie - jak poskładać rozbitą relację w całość? Na koniec przekonują, że aby osiągnąć swój cel, konieczne jest spojrzenie na świat z perspektywy innych. Najważniejsze, by być zarówno przyjacielem, jak wrogiem i zręcznie manewrować między jedną i drugą odsłoną siebie.

Galinsky i Schweitzer opierają się na oryginalnych, nowatorskich badaniach, jakie przeprowadzili w swoich laboratoriach, a także na odkryciach nauk społecznych. Wykorzystują jednocześnie przykłady prosto z życia. Dzięki książce "Przyjaciel i wróg" każdy ma szansę nauczyć się, jak odnosić większe sukcesy w pracy i w życiu prywatnym poprzez zręczne radzenie sobie z napięciem między współpracą a rywalizacją.

Adam Galinsky - jeden z czołowych naukowców na świecie w dziedzinie zarządzania i psychologii społecznej. Profesor i dziekan Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Columbia. Opublikował ponad 200 artykułów o tematyce: władzy, negocjacji, podejmowania decyzji czy etyki.

Maurice Schweitzer - koncentruje się na badaniu emocji, etycznego podejmowania decyzji i procesie negocjacji. Związany z Międzynarodowym Stowarzyszeniem na rzecz Zarządzania, profesor Uniwersytetu Stanu Pensylwania.

data ostatniej modyfikacji: 2018-06-05 12:31:00
Komentarze
Przeczytane, polecane

1.jpg
Siłą tej książki jest bezosobowy stosunek autorki do całej historii. Stoi na drugim planie, pokazuje, nie angażuje się emocjonalnie. To dlatego całość osiąga wyjątkowy wymiar.


Więcej...

Histerie rodzinne_1.jpg
Kocham tę książkę. Śmiałam się, płakałam, przejmowałam wydarzeniami z życia kolejnych bohaterów. Dlaczego się śmiałam? Bo Izabela Pietrzyk ma tą wyjątkową zdolność do barwnych, celnych dialogów, przezabawnych komentarzy i ripost, które wygłaszają bohaterki jej książki.


Więcej...
zerwana_wiez.jpg
Ta książka tchnie takimi emocjami, że naprawdę trudno jest nie podejrzewać, że oto może przyszło nam czytać prawdziwą historię. Może nie samej autorki, ale historię zasłyszaną, opowiedzianą, gdzieś przez kogoś, kto przeszedł przez koszmar głównej bohaterki.

Więcej...
wyscig.jpg
Z każdą kolejną stroną nabierałam pewności, że z tej książki powstałby pierwszorzędny, doskonały film. Czy mogłoby ją kupić Hollywood i przerobić na wyjątkowy (tak samo wyjątkowy jak książka) film?


Więcej...
w_s__usznej.jpg
O niechlubnej części amerykańskiej historii przypomina Diane Chamberlain, tworząc wyjątkową społeczną powieść, przygniatającą mocną ręką emocji, głęboko poruszającą, aż do samej kości.

Więcej...
nie_ma.jpg
Nie ma chyba takiego czytelnika na świecie, który nie będzie w stanie przewidzieć końca tej powieści. Po prostu nie ma. Wszyscy, a może raczej wszystkie wiemy, że całość prowadzi do nieuchronnego happy endu, poprzedzanego rozwijającym się powoli romansem głównych bohaterów.

Więcej...

zapomniana.jpg
Ta historia urodziła się w głowie bardzo młodej autorki, trudno jest więc oczekiwać dorosłej, emocjonalnie głębszej powieści. Milena Malek ma 14 lat pewnie w jej słowach lepiej odnajdą się jej rówieśnicy.

Więcej...
wyrachowanie.jpg
Nie wiem dlaczego Nora Roberts zdecydowała się pisać te futurystyczne kryminały pod pseudonimem. Czy miałoby to wpływ na sprzedaż? W końcu sama Roberts ma rzesze fanów na całym świecie, takich którzy sięgną po każdą książkę sygnowaną jej nazwiskiem.
  

Więcej...
kilka.jpg
Magdalena Zimny – Louis tka swoją opowieść z malutkich przypadków, składając ją w jedną, przepiękną, życiową opowieść o szukaniu swojego miejsca na świecie. Czy powinno się ono ograniczać do najbliższych stron?

Więcej...

1.jpg
Czytając takie książki, aż marzy się, żeby zobaczyć je przełożone na deski teatru. Byłby murowany hit, w przeróżnych grupach demograficznych. Większość tej małej książeczki zajmują doskonale napisane dialogi oraz interakcje bohaterek i mężczyzn obecnych w ich życiu.

Więcej...

3.jpg
Maryli nie da się nie lubić. Celne uwagi, błyskotliwe spostrzeżenia i typowe, impulsywne kobiece zachowania sprawiają, że z kobietą z łatwością utożsamią się czytelniczki, albo też uznają ją za swoją najlepszą przyjaciółkę. Jedno albo drugie, innej opcji nie ma.


Więcej...

porwana.jpg
Intryg w tej książce nie brakuje. Jest sprawa śledztwa prowadzonego przez Łukasza i jego współpracowników. Jest ta związana z niejasną, pełną mrocznych sekretów przeszłością Justyny. A jakby tego było mało, dochodzi jeszcze teraźniejszy wątek niejasnych interesów w pracy Justyny.


Więcej...
zolte_ptaki.jpg
To książka wyjątkowa, jakich mało na tym świecie. Gdyby w swoim czasie przeczytał ją prezydent Bush, może chociaż na minutę zastanowiłby się, jakie konsekwencje na normalnych ludziach może mieć jego bezsensowna wojna w Iraku.


Więcej...
tsunami.jpg
Autorka brutalnie opisuje kolejne miesiące życia. Odnalezienie zwłok najbliższych, niektórych nawet kilka miesięcy po fali. Wartę rodziny, przerażonej (całkiem słusznie), że Sonali będzie chciała targnąć się na swoje życie.


Więcej...
dziedzictwo.jpg
A rzeczywistość tej książki jest ponura. Wymiana atomowych ciosów zamieniła świat w radioaktywną pustynię – no, niezupełnie pustynię, bo łażą po niej rozmaite zwierzęta mutanty, dość niemiłe i nachalne. Nieliczne ocalałe jednostki kryją się w podziemiach – pierwsza książka z cyklu rozgrywa się w moskiewskim metrze, ta w wojskowej podziemiach pod Kaliningradem.

Więcej...

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Biblioteka
miniatura
 
Polityka Prywatności