Hannah jest kobietą szczęśliwą. Spełnia się w zawodzie, ma wspaniałą rodzinę i wielu przyjaciół. Jednak pewnego razu znajduje fotografię, która przypomina jej o nieszczęśliwej miłości. Wracają nie tylko wspomnienia – wkrótce w jej życiu zjawia się On… Czy warto dać szansę, szczególnie gdy na jaw wychodzi skrywany przez Marco sekret? Najnowszy romans Samanty Young „Ostatnia szansa” ukaże się 18 lutego br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Preston i Child znów posyłają agenta Pendergasta na spotkanie ze śmiercią. Pewnego wieczoru na progu ktoś porzuca ciało Albana - jego syna i równocześnie najgroźniejszego przeciwnika. W brzuchu zabitego znaleziony zostaje niezwykły błękitny turkus... Czy dawno zapomniany sekret z przeszłości zniszczy życie agenta? „Błękitny labirynt” to nowy thriller Douglasa Prestona i Lincolna Childa, który ukazał się 3 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Wiedzieliście, kto to jest Manu Chao? Ja nie wiedziałam do czasu, kiedy w moje ręce trafiła ta szalona, surrealistyczna autobiografia. Ale nigdy nie jest za późno, żeby się douczyć. Witamy w życiu kompozytora i wykonawcy muzyki folk i latynoskiej. I zapraszamy do jednej z najbardziej szalonych książek w życiu.
Książki J.R. Rain są bardzo popularne na całym świecie. Podejrzewam, że na listach wielbicieli znajdzie się więcej kobiet, które bardziej utożsamią się z bohaterką. Ale każdy wielbiciel wampirów powinien czuć się w miarę usatysfakcjonowany. Rewolucji nie ma. Ale przyjemność na pewno.
Kolejna część niesamowitego cyklu „Świadkowie. Zapomniane głosy”. Nic tak nie opowiada historii jak jej świadkowie. Całość wciąga jak najlepsza powieść.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Nowości czytelnicze

Kategoria
Wydawnictwo

Dlaczego książka jest najczęściej kupowanym prezentem świątecznym?

Strona www: www.virtualo.pl
Kategoria: Inne

Książki od wielu lat zajmują pozycję lidera na listach najczęściej kupowanych prezentów świątecznych – łatwo je zapakować, dostępne są w przystępnych cenach i stanowią idealny upominek niezależnie od wieku i płci osoby, którą chcemy obdarować. Co jeszcze sprawia, że książki królują na listach naszych ulubionych prezentów?

Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Virtualo zrealizował badanie na próbie ponad 1000 osób, w którym sprawdził zwyczaje Polaków związane z nabywaniem oraz użytkowaniem książek – zarówno wydań papierowych, jak i elektronicznych. Mimo niepokojących wyników badań Biblioteki Narodowej, z których wynika, że 63% Polaków nie czyta, okazuje się, że z polskim czytelnictwem nie jest aż tak źle.

Od kilku lat w Polsce aktywnie rośnie grupa czytelników chętnie korzystających z nowoczesnych form czytania. Nie oznacza to jednak, że „elektroniczni” porzucają całkowicie tradycyjne czytelnictwo. Korzystanie z różnych form książek zależy od sytuacji. Ebooki mają przewagę nad książkami drukowanymi w sytuacjach przemieszczania się np.: w środkach komunikacji miejskiej lub podczas dłuższych podróży. Po książki tradycyjne respondenci sięgają najczęściej w sytuacjach bardziej intymnych: w domowym zaciszu czy na łonie natury.

Bez względu na to, jaki format książki wybieramy, bardzo istotne jest dopasowanie jej tematyki do preferencji oraz wieku osoby obdarowywanej. Jak wynika z danych Virtualo typowy nabywca ebooka to najczęściej osoba młoda w przedziale wiekowym 25 – 34 lat (34%) oraz osoby w wieku 15 – 24 lat (32%), posiadający wykształcenie wyższe (55%) oraz średnie (31%), mieszkańcy dużych miast powyżej 500 tys. Elektroniczne książki zatem lepiej podarować osobom młodszym i bardziej mobilnym.

Zarówno w przypadku książek drukowanych jak i elektronicznych (ebooków oraz audiobooków) mamy ogromny wybór tytułów – od literatury pięknej i faktu, poprzez książki historyczne, aż po kryminały czy horrory. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji i wyborem odpowiedniej książki, warto zajrzeć na listy bestsellerów, na których znajdziemy najpopularniejsze tytuły ostatnich tygodni. Fanów kryminałów na pewno ucieszą ebooki Remigiusza Mroza np. „Większość bezwzględna”, wielbiciele fantastyki z przyjemnością sięgną po „Artemis”, najnowszy tytuł Andy’ego Weira, któremu ogromną popularność przyniosła zekranizowana w 2015 r. powieść „Marsjanin”, a miłośnicy natury zachwycą się audiobookami Petera Wohllebena, np. „Duchowym życiem zwierząt”.

Z przeprowadzonego na zlecenie Virtualo badania wynika, że zarówno użytkownicy wersji cyfrowych, jak i drukowanych, kupują książki przede wszystkim dla siebie. W ramach prezentu są one najczęściej kupowane dla partnera lub partnerki i dzieci. Niezależnie od formy (druk, ebook lub audiobook) i miejsca, w którym czytamy, książki pozwalają nam oderwać się od rzeczywistości i spędzić przyjemnie czas: w drodze na uczelnię, na wymarzonym urlopie, czy też w domu po ciężkim dniu w pracy.  

Idealnym, choć często jeszcze niedocenianym prezentem, są książki audio dla najmłodszych. Wprowadzają one dzieci w magiczny świat literatury i uczą obcowania z książką. Pełnią również ważną rolę edukacyjną - nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale również zwiększają zasób słów oraz wpływają pozytywnie na umiejętność poprawnego wysławiania się.

Książki są bardzo osobistym upominkiem, dostosowanym do zainteresowań bliskiej osoby.Ogromnie cieszy nas, że coraz częściej przed świętami Bożego Narodzenia Polacy decydują się na zakup ebooków i audiobooków na prezent. Zainteresowanie cyfrowymi wydaniami wzrosło o 100% w porównaniu do poprzedniego roku i jesteśmy przekonani, że nie jest to tylko chwilowy trend - wyjaśnia Martyna Bednarczyk z Virtualo.

Książki inspirują, rozwijają naszą wyobraźnię, pobudzają kreatywność. Są niezastąpione, gdy mamy chwilę wolnego czasu i chcemy się zrelaksować. Dzięki literaturze bez wychodzenia z domu możemy przemierzać najdalsze krainy, podróżować nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Obdarowując naszych najbliższych ebookami i audiobookami, dajemy im niezapomniane emocje i wrażenia.

Wydania elektroniczne są również dobrym rozwiązaniem dla osób, które z zakupem upominków świątecznych czekają do ostatniej chwili.  Ebooki i audiobooki świetnie kupuje się w domowym zaciszu, czytając spokojnie recenzje i pobierając darmowe fragmenty. Nawet jeśli nie przekonują nas zakupy w sieci, w grudniu, gdy kolejki w sklepach stacjonarnych są ogromne, warto odwiedzić księgarnię internetową. Ze względu na to, że książki elektroniczne dostępne są do pobrania z wirtualnej biblioteki, ebookową lub audiobookową niespodziankę można zrealizować nawet w dniu Wigilii, bez konieczności oczekiwania na dostawę. Nie tylko będziemy mieli okazję kupić upominek w bardzo atrakcyjnej cenie, ale też bardzo łatwo nam go będzie zapakować, co jest niezwykle istotne podczas kupowania prezentu na kilka godzin przed uroczystością.

*Badanie „Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków i audiobooków”, zostało zrealizowane metodą CAWI na próbie 1107 respondentów na zlecenie Virtualo przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

dodane przez materiały prasowe


data ostatniej modyfikacji: 2017-12-22 10:34:03
Komentarze
Przeczytane, polecane
impuls.jpg
Ta książka jest odmienna od tego, do czego przyzwyczaił nas Billingham. Nie ma tutaj idealnego detektywa. Nie ma idealnego śledztwa, nie ma wyjątkowo intuicyjnego detektywa. Jest też znacznie mniej depresyjnie.


Więcej...
wyrachowanie.jpg
Nie wiem dlaczego Nora Roberts zdecydowała się pisać te futurystyczne kryminały pod pseudonimem. Czy miałoby to wpływ na sprzedaż? W końcu sama Roberts ma rzesze fanów na całym świecie, takich którzy sięgną po każdą książkę sygnowaną jej nazwiskiem.
  

Więcej...
idealne.jpg
Na okładce wyczytałam, że „"Idealne życie" potwierdza nieprzeciętny talent Kołczewskiej do ukazywania ludzi w sytuacjach niby-codziennych, a tak naprawdę ekstremalnych.” I to niewątpliwie prawda, chociaż nie całkowita.

Więcej...
kiedys.jpg
Nie patrzcie na romantyczną okładkę! To doskonały, perfekcyjnie napisany i jeszcze lepiej poprowadzony kryminał, z mojego ulubionego działu kryminałów nieudziwnionych. Nie ma elementów science fiction, sensacyjnych czy jakichkolwiek innych!


Więcej...
zolte_ptaki.jpg
To książka wyjątkowa, jakich mało na tym świecie. Gdyby w swoim czasie przeczytał ją prezydent Bush, może chociaż na minutę zastanowiłby się, jakie konsekwencje na normalnych ludziach może mieć jego bezsensowna wojna w Iraku.


Więcej...
Histerie rodzinne_1.jpg
Kocham tę książkę. Śmiałam się, płakałam, przejmowałam wydarzeniami z życia kolejnych bohaterów. Dlaczego się śmiałam? Bo Izabela Pietrzyk ma tą wyjątkową zdolność do barwnych, celnych dialogów, przezabawnych komentarzy i ripost, które wygłaszają bohaterki jej książki.


Więcej...
wiatr.jpg
Mam szczerą nadzieję, że po tę powieść sięgną jacyś nasi filmowcy i zrobią z niej doskonały hit do kina. Aż się prosi. Dosyć już martyrologicznych gniotów, na które siłą zagania się dzieci w szkołach. Prosimy o Ciszewskiego.

Więcej...
dziedzictwo.jpg
A rzeczywistość tej książki jest ponura. Wymiana atomowych ciosów zamieniła świat w radioaktywną pustynię – no, niezupełnie pustynię, bo łażą po niej rozmaite zwierzęta mutanty, dość niemiłe i nachalne. Nieliczne ocalałe jednostki kryją się w podziemiach – pierwsza książka z cyklu rozgrywa się w moskiewskim metrze, ta w wojskowej podziemiach pod Kaliningradem.

Więcej...
zapomniana.jpg
Ta historia urodziła się w głowie bardzo młodej autorki, trudno jest więc oczekiwać dorosłej, emocjonalnie głębszej powieści. Milena Malek ma 14 lat pewnie w jej słowach lepiej odnajdą się jej rówieśnicy.

Więcej...
To_ja.jpg
To urocza, ładnie napisana książka i wyjątkowo ciekawa, za co na pewno też należy docenić Christinę Lamb, reporterkę piszącą o Pakistanie i Afganistanie. Drobiazgowa w opisach, przekonująca szczegółami.


Więcej...

1.jpg
Siłą tej książki jest bezosobowy stosunek autorki do całej historii. Stoi na drugim planie, pokazuje, nie angażuje się emocjonalnie. To dlatego całość osiąga wyjątkowy wymiar.


Więcej...

1.jpg
Czytając takie książki, aż marzy się, żeby zobaczyć je przełożone na deski teatru. Byłby murowany hit, w przeróżnych grupach demograficznych. Większość tej małej książeczki zajmują doskonale napisane dialogi oraz interakcje bohaterek i mężczyzn obecnych w ich życiu.

Więcej...

3.jpg
Pierwsze, niezmiernie pozytywne przesłanie tej książki: nigdy nie jest za późno. Chociaż bohaterki książki dzieli wiele lat i równie wiele kilogramów, obie zaczynają w zasadzie od nowa. Obie mają życie dalekie od tego, jakie kiedyś sobie wymarzyły.

Więcej...
zimowa.jpg
Rzecz zaczyna się dosyć niewinnie, w początkach Nowego Jorku. Włamywacz Peter Lake zakochuje się z wzajemnością w umierającej na gruźlicę i bardzo zamożnej Beverly. Nowym Jorkiem rządzą gangi, a przywódca jednego z nich usiłuje zabić Petera Lake’a.


Więcej...
nie_ma.jpg
Nie ma chyba takiego czytelnika na świecie, który nie będzie w stanie przewidzieć końca tej powieści. Po prostu nie ma. Wszyscy, a może raczej wszystkie wiemy, że całość prowadzi do nieuchronnego happy endu, poprzedzanego rozwijającym się powoli romansem głównych bohaterów.

Więcej...


Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności