Bezcenne skarby naszej cywilizacji

Soczewica i fasola to źródła białka, migdały i orzechy zawierają magnez poprawiający nastrój, kasza jaglana przywraca wewnętrzną równowagę, a w pestkach polskich owoców kryje się przeciwrakowa witamina B17. Beata Pawlikowska udowadnia, że ludzie nie dostrzegają skarbów, jakie znajdują się na wyciągnięcie ręki. Poradnik „Największe skarby naszej cywilizacji” ukaże się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Beata Pawlikowska przekonuje, że współczesna cywilizacja dąży do tego, by wszystko uprościć i przyspieszyć. Masowy przemysł spożywczy opiera się na sztucznych składnikach i chemicznych dodatkach tak, by produkty były tanie, smaczne i długotrwałe. Jednak przez to wpływają one negatywnie na cały organizm – zdrowie, wygląd i samopoczucie. Znana podróżniczka radzi, jak unikać tego, co syntetyczne i szkodliwe oraz gdzie szukać tego, co prawdziwe, zdrowe i smaczne.

Książka „Największe skarby naszej cywilizacji” udowadnia, że przepis na zdrowie jest bardzo prosty i naturalny. Warto jeść owoce i warzywa, które rosną w pobliżu – poziomki, jagody, maliny, gruszki, zielony groszek, selery. Zamiast bananów, które wyrosły w Afryce i są pełne hormonów zatrzymujących i później przyspieszających wzrost, lepiej sięgnąć po polskie jabłka, które dostarczają witaminy chroniącej przed rakiem. Zamiast mięsa z tuczonych na fermach kur, warto zjeść soczewicę czy groch pełne białka. Zamiast brać suplementy diety z witaminami wyprodukowanymi syntetycznie w laboratorium, lepiej sięgać po to, co naturalne i pełnowartościowe. Peruwiańska kasza quinoa zawierająca wszystkie niezbędne aminokwasy, miód z jego właściwościami leczniczymi, wzmacniająca odporność dzika róża oraz naturalnie pobudzająca i poprawiająca nastrój yerba mate – to tylko kilka spośród wielu skarbów naszej cywilizacji.

 

Prawdziwa recepta na zdrowie znajduje się w twojej głowie. Czyli w centrum zarządzania twoim organizmem. Naucz się go słuchać. Szukaj prostych, prawdziwych, naturalnych rzeczy, nie zmienionych przez człowieka. Przyrządzaj z nich proste, ciepłe potrawy, a jeśli masz ochotę – zjedz na surowo. Pytaj siebie na co masz apetyt i słuchaj swojego organizmu – pisze Beata Pawlikowska w swojej książce.


O autorce:

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

 


Nakładem Wydawnictwa Burda Książki w serii „W dżungli zdrowia” Beaty Pawlikowskiej ukazały się następujące tomy: „W dżungli zdrowia”, „Moje zdrowe przepisy”, „Moja dieta cud”, „Największe kłamstwa naszej cywilizacji” oraz „Największe skarby naszej cywilizacji”. Ukazały się również następujące tytuły: „W dżungli codzienności” i „Teoria bezwzględności”.

 

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Największe skarby naszej cywilizacji”, Wydawnictwo Burda Książki,
ISBN 978-83-7778-918-6, cena: 34,90 zł, format 125x185 mm, liczba stron: ok. 350, oprawa twarda, data premiery: 17 czerwca 2015 r.

 

Patroni medialni:

 

 

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.


Komentarze
Przeczytane, polecane
 
Polityka Prywatności