Hannah jest kobietą szczęśliwą. Spełnia się w zawodzie, ma wspaniałą rodzinę i wielu przyjaciół. Jednak pewnego razu znajduje fotografię, która przypomina jej o nieszczęśliwej miłości. Wracają nie tylko wspomnienia – wkrótce w jej życiu zjawia się On… Czy warto dać szansę, szczególnie gdy na jaw wychodzi skrywany przez Marco sekret? Najnowszy romans Samanty Young „Ostatnia szansa” ukaże się 18 lutego br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Preston i Child znów posyłają agenta Pendergasta na spotkanie ze śmiercią. Pewnego wieczoru na progu ktoś porzuca ciało Albana - jego syna i równocześnie najgroźniejszego przeciwnika. W brzuchu zabitego znaleziony zostaje niezwykły błękitny turkus... Czy dawno zapomniany sekret z przeszłości zniszczy życie agenta? „Błękitny labirynt” to nowy thriller Douglasa Prestona i Lincolna Childa, który ukazał się 3 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Wiedzieliście, kto to jest Manu Chao? Ja nie wiedziałam do czasu, kiedy w moje ręce trafiła ta szalona, surrealistyczna autobiografia. Ale nigdy nie jest za późno, żeby się douczyć. Witamy w życiu kompozytora i wykonawcy muzyki folk i latynoskiej. I zapraszamy do jednej z najbardziej szalonych książek w życiu.
Książki J.R. Rain są bardzo popularne na całym świecie. Podejrzewam, że na listach wielbicieli znajdzie się więcej kobiet, które bardziej utożsamią się z bohaterką. Ale każdy wielbiciel wampirów powinien czuć się w miarę usatysfakcjonowany. Rewolucji nie ma. Ale przyjemność na pewno.
Kolejna część niesamowitego cyklu „Świadkowie. Zapomniane głosy”. Nic tak nie opowiada historii jak jej świadkowie. Całość wciąga jak najlepsza powieść.

Zadbaj o swój PR w pracy

Jak zaplanować własną karierę? Jak przeprowadzić własną kampanię PR na rynku pracy? Poradnik „Jak się rozwijać, by rozwinąć skrzydła? Czyli jak zastosować techniki PR na rynku pracy” pomoże każdemu zadbać o własny rozwój zawodowy. Książka czerpie z praktyki PR i prowadzi czytelnika poprzez kolejne kroki planowania kampanii PR pokazując jednocześnie w przejrzysty sposób, jak każdy z nas może wykorzystać wiedzę ekspertów public relations do planowania i kształtowania własnej kariery zawodowej.


Książka zawiera wiele przydatnych ćwiczeń praktycznych i porad do zastosowania "od ręki".

Poradnik "Jak się rozwijać, by rozwinąć skrzydła? Czyli jak zastosować techniki PR na rynku pracy" w ciekawy i zupełnie nowatorski sposób przedstawia analogie między szukaniem pracy a działaniami public relations. Kilka podstawowych podobieństw to:
  • konieczność wyodrębnienia odpowiedniej grupy docelowej i stworzenie dobrej bazy kontaktów,
  • komunikowanie się z konkretnymi osobami,
  • dbałość o dokumenty jak o wizytówkę - przy czym CV i list motywacyjny są analogią materiałów prasowych,
  • rozmowa o pracę analogią wywiadu radiowego lub telewizyjnego,
  • konieczność istnienia w Internecie,
  • dobre relacje to podstawa działań,
  • dobry timing jest niezbędny,
  • klasyczne metody to "za mało".

Książka w przejrzysty i zobrazowany praktycznymi ćwiczeniami sposób pokazuje jak zaplanować własną kampanię PR na rynku pracy. Proces ten można streścić w 10 krokach:
· Krok 1 - Dobry plan to podstawa,
· Krok 2 - Poznaj swojego odbiorcę,
· Krok 3 - Poznaj siebie,
· Krok 4 - Poznaj swoją konkurencję,
· Krok 5 - Określ swoje cele,
· Krok 6 - Dobierz odpowiednie narzędzia,
· Krok 7 - Przygotuj się do rozmowy o pracę,
· Krok 8 - Bądź obecny w Internecie,
· Krok 9 - Dbaj o relacje,
· Krok 10 - Oceniaj błędy i wprowadzaj poprawki.
Poradnik wskazuje jednocześnie zasadnicze problemy, jakie mogą czekać każdą osobę poszukującą pracy: sztuczki erystyczne, techniki wpływu społecznego, postawy skazane na porażkę oraz przedstawia metody radzenia sobie z nimi. Pokazuje jak w prosty sposób każdy może zadbać o swój zawodowy "PR". Jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy poważnie podchodzą do swojej kariery i życia zawodowego.
Opinie o książce:
"Politycy na piarze się wyżywają, praktycy public relations dumnie wymieniają nazwę swojego stanowiska, a dla człowieka spoza branży PR pozostaje "czarną magią". Książka Iwony Burzyńskiej jest z jednej strony kursem "w pigułce" wyjaśniającym, czym jest PR, z drugiej, praktycznym przewodnikiem na temat tego, jak możemy zastosować techniki PR w codziennym tworzeniu własnego wizerunku. W czasach pogoni za karierą i potrzeby autopromocji jest lekturą obowiązkową!"
Zuzanna Reda, dziennikarka, pisząca m.in. dla "Rzeczpospolitej", kiedyś PR-owiec.

"Fajnie, lekko napisana rzecz - a przede wszystkim przydatna dla każdego, kto będąc już po stażu czy pierwszej pracy, faktycznie chce "rozwinąć skrzydła". Ciekawe analogie miedzy PR a metodami poszukiwania pracy. Uważam zresztą - podobnie jak Iwona Burzyńska - że praktycznie we wszystkich dziedzinach życia można znaleźć analogie z prawidłami PR."

Sebastian Łuczak, ŁUCZAK PR

"Książka "Jak się rozwijać by rozwinąć skrzydła" to znakomity poradnik, który w obrazowy i często zaskakujący sposób, pokazuje jak można stosować sekrety public relations dla osiągania własnych celów. Książka warta polecenia wszystkim tym, którzy nie wierzą w to, że aby osiągnąć sukces, wystarczy tylko po niego sięgnąć."

Adam Barański, autor literackiego bloga roku "Ludzie w metrze"


data ostatniej modyfikacji: 2010-10-09 10:33:13
Komentarze
Wybrane

Sławni mówią...

Recenzje

perfectdating.pl
Przeczytane, polecane
nie_ma.jpg
Nie ma chyba takiego czytelnika na świecie, który nie będzie w stanie przewidzieć końca tej powieści. Po prostu nie ma. Wszyscy, a może raczej wszystkie wiemy, że całość prowadzi do nieuchronnego happy endu, poprzedzanego rozwijającym się powoli romansem głównych bohaterów.

Więcej...

jajko.jpg
Doskonała w swoim fachu scenarzystka Agnieszka Krakowiak-Kondracka wie, jak napisać powieść dla powszechnego (w dobrym sensie tego słowa) czytelnika, spragnionego pocieszenia, rozrywki i przyjemności literackiej. Jest w tym temacie doskonała.


Więcej...
kilka.jpg
Magdalena Zimny – Louis tka swoją opowieść z malutkich przypadków, składając ją w jedną, przepiękną, życiową opowieść o szukaniu swojego miejsca na świecie. Czy powinno się ono ograniczać do najbliższych stron?

Więcej...
dziedzictwo.jpg
A rzeczywistość tej książki jest ponura. Wymiana atomowych ciosów zamieniła świat w radioaktywną pustynię – no, niezupełnie pustynię, bo łażą po niej rozmaite zwierzęta mutanty, dość niemiłe i nachalne. Nieliczne ocalałe jednostki kryją się w podziemiach – pierwsza książka z cyklu rozgrywa się w moskiewskim metrze, ta w wojskowej podziemiach pod Kaliningradem.

Więcej...
zapomniana.jpg
Ta historia urodziła się w głowie bardzo młodej autorki, trudno jest więc oczekiwać dorosłej, emocjonalnie głębszej powieści. Milena Malek ma 14 lat pewnie w jej słowach lepiej odnajdą się jej rówieśnicy.

Więcej...

1.jpg
Cenię sobie tę powieść przede wszystkim za to, że - w przeciwieństwie do innych, schematycznych romansów - bohaterowie nie mają lat dwudziestu, maksymalnie trzydziestu. Timmie ma 46 lat, Jean – Charles jest już po pięćdziesiątce. I bardzo dobrze!


Więcej...

1.jpg
Siłą tej książki jest bezosobowy stosunek autorki do całej historii. Stoi na drugim planie, pokazuje, nie angażuje się emocjonalnie. To dlatego całość osiąga wyjątkowy wymiar.


Więcej...

1.jpg
Czytając takie książki, aż marzy się, żeby zobaczyć je przełożone na deski teatru. Byłby murowany hit, w przeróżnych grupach demograficznych. Większość tej małej książeczki zajmują doskonale napisane dialogi oraz interakcje bohaterek i mężczyzn obecnych w ich życiu.

Więcej...

zimowa.jpg
Rzecz zaczyna się dosyć niewinnie, w początkach Nowego Jorku. Włamywacz Peter Lake zakochuje się z wzajemnością w umierającej na gruźlicę i bardzo zamożnej Beverly. Nowym Jorkiem rządzą gangi, a przywódca jednego z nich usiłuje zabić Petera Lake’a.


Więcej...
wyscig.jpg
Z każdą kolejną stroną nabierałam pewności, że z tej książki powstałby pierwszorzędny, doskonały film. Czy mogłoby ją kupić Hollywood i przerobić na wyjątkowy (tak samo wyjątkowy jak książka) film?


Więcej...
kiedys.jpg
Nie patrzcie na romantyczną okładkę! To doskonały, perfekcyjnie napisany i jeszcze lepiej poprowadzony kryminał, z mojego ulubionego działu kryminałów nieudziwnionych. Nie ma elementów science fiction, sensacyjnych czy jakichkolwiek innych!


Więcej...
To_ja.jpg
To urocza, ładnie napisana książka i wyjątkowo ciekawa, za co na pewno też należy docenić Christinę Lamb, reporterkę piszącą o Pakistanie i Afganistanie. Drobiazgowa w opisach, przekonująca szczegółami.


Więcej...
porwana.jpg
Intryg w tej książce nie brakuje. Jest sprawa śledztwa prowadzonego przez Łukasza i jego współpracowników. Jest ta związana z niejasną, pełną mrocznych sekretów przeszłością Justyny. A jakby tego było mało, dochodzi jeszcze teraźniejszy wątek niejasnych interesów w pracy Justyny.


Więcej...
wiatr.jpg
Mam szczerą nadzieję, że po tę powieść sięgną jacyś nasi filmowcy i zrobią z niej doskonały hit do kina. Aż się prosi. Dosyć już martyrologicznych gniotów, na które siłą zagania się dzieci w szkołach. Prosimy o Ciszewskiego.

Więcej...
3.jpg
Pierwsze, niezmiernie pozytywne przesłanie tej książki: nigdy nie jest za późno. Chociaż bohaterki książki dzieli wiele lat i równie wiele kilogramów, obie zaczynają w zasadzie od nowa. Obie mają życie dalekie od tego, jakie kiedyś sobie wymarzyły.

Więcej...
 
Polityka Prywatności