Kobieta, która nie bała się morderców

Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia.


Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u.

W środku nocy jeździła na miejsca zbrodni, przesłuchiwała morderców, oglądała ciała ofiar. Wielokrotnie jej grożono, zastraszano.

Niemal wszystkie sprawy, w których oskarżała, zakończyły się wyrokiem skazującym.


Prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z dziennikarką "Polityki" Joanną Podgórską opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, jak wiele musiała poświęcić, by odnieść sukces i odnaleźć się w brutalnym, męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli.

Historia niezwykłej kobiety, jej siły i determinacji, które pozwoliły przetrwać w świecie zła i zbrodni.

Co wyróżnia tę książkę?


Małgorzata Ronc - najbardziej charyzmatyczna prokurator w Polsce.

Kulisy afer i śledztw, m.in. TRYNKIEWICZ, tajemnicza śmierć PREZESA NIK-u - afera FOZZ, korupcja w służbie zdrowia, afery gospodarcze.

Silna kobieta w brutalnym świecie.

Niedostępny świat odkrywa swoje tajemnice przed czytelnikami!

Znana prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z Joanną Podgórską

Małgorzata Ronc. Bezkompromisowa, charyzmatyczna kobieta w brutalnym świecie, do dziś otrzymuje groźby śmierci, prokurator, która "zamknęła" jednych z najbardziej niebezpiecznych ludzi w Polsce.

Nie boi się mówić o trudnych i niewygodnych tematach:

"- Nie sądzę, by po 25 latach zaniedbań tak szybko udało się nadrobić stracony czas i objąć go przepisami, które pozwolą go izolować. Dużo mówi się, że ludzie będą go chcieli zlinczować. Ale jeśli on wyjdzie i kogoś skrzywdzi, to zlinczowane powinny być władze ustawodawcze

- dodaje Ronc".

Joanna Podgórska
W POLITYCE od 1994 r., zajmuje się problematyką społeczną. Wyróżniona Okularami Równości przez pełnomocniczkę rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, nagrodą Fundacji Równości Hiacynt w kategorii Media oraz Nagrodą Współodczuwania, przyznawaną przez Klub Gaja za wrażliwość w opisywaniu sytuacji zwierząt. W 2010 r. zdobyła nagrodę Pióro Nadziei, przyznawaną przez Amnesty International, a w 2013 została laureatką konkursu Media Równych Szans.


Komentarze
Przeczytane, polecane
 
Polityka Prywatności